Lekkoatletyka. Krzysztof Różnicki ze złotym medalem w Poznaniu

10:35, 18.07.2019 K.Król/oprac.W.D. Aktualizacja: 10:36, 18.07.2019
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

Zawodnik GKS Cartusii Kartuzy Krzysztof Różnicki zdobył złoty medal na 800 metrów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce.

W biegu eliminacyjnym Krzysiek zdecydowanie wygrał swoją serię i awansował do finału. Podczas walki o medale zawodnik Cartusii miał bardzo trudne zadanie, gdyż przyszło mu się zmierzyć z rywalami, z którymi przegrał na hali zdobywając wówczas brązowy medal.

Bieg finałowy rozgrywany był w dość szarpanym tempie i na 300 m do mety zawodnik Cartusii wyszedł na prowadzenie. Rywale biegnąc za nim jak cienie do ostatniej prostej próbowali atakować lecz Krzysiek odparł atak i zdecydowanie wygrał Mistrzostwa Polski U18 (ostatnie 100 metrów poniżej 13sek!).

Poza Krzysztofem Różnickim w Poznaniu startowała również Weronika Mikołajewska z GKS Żukowo na 1500 m (16 miejsce) oraz Daniel Marszk (GKS Cartusia) na 3000 metrów (14 miejsce).