Zapasy. Zawodniczki GKS Cartusia z medalami MP

12:00, 15.09.2019 GKS Cartusia/oprac.W.D. Aktualizacja: 12:07, 15.09.2019
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

Cztery zawodniczki GKS Cartusia Kartuzy walczyły o miano Mistrzyń Polski Szkół Podstawowych. Złote medale zdobyły w kategorii 33 kg - Dominika Konkel ze SP nr 2 Kartuzy, a w kategorii wagowej do 37 kg - Aurelia Godzińska - SP w Kiełpinie.

O ile złoto Dominiki powoli staje się na krajowych matach regułą, to z przyjemnością trzeba zauważyć dołączenie do niej Aurelii Godzińskiej, która coraz częściej zdobywa medale tego samego koloru co jej bardziej utytułowana koleżanka. Trzeci medal zdobyła Paulina Rejter - Sp nr 2 Kartuzy, jej kategoria to 50 kg, dla której ten brąz jest pierwszym medalem z imprezy o randze Mistrzostw Polski.

Czwarta z kartuskich zawodniczek - Agnieszka Stankowska - SP w Szopie, wystąpiła w tej samej kategorii co Aurelia, dotarła do strefy medalowej ulegając w walce o brąz, zajęła piąte miejsce. Trenerem zawodniczek jest Łukasz Konkel.