Osiągają wysokie wyniki w nauce, są laureatami wielu konkursów i olimpiad - dziś uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu gminy Kartuzy, a także uczniowie szkół ponadpodstawowych zamieszkujący na terenie gminy odebrali Stypendia Burmistrza Kartuz. - To nagroda za wasze zaangażowanie i ciężką pracę, ale i motywacja do sięgania po kolejne sukcesy - mówił Mieczysław Gołuński, szef kartuskiego magistratu.
Aby otrzymać stypendium należało spełnić co najmniej jedno z kryteriów: zdobycie tytułu laureata lub finalisty konkursu, olimpiady bądź turnieju; uzyskanie w wyniku klasyfikacji końcoworocznej lub końcowej średniej ocen co najmniej: 5,50 – w przypadku ucznia klasy VII i VIII szkoły podstawowej lub ucznia klasy gimnazjalnej, 5,40 – w przypadku ucznia szkoły ponadgimnazjalnej.
Do Urzędu Miejskiego w Kartuzach wpłynęło łącznie 101 wniosków, z czego pozytywnie rozpatrzono 98. Wśród wyróżnionych Stypendystów znajduje się 72 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 26 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Najwyższą uzyskaną średnią ocen jest średnia 6.0 i zdobyły ją aż cztery osoby: Monika Skorowska – uczennica byłego już Gimnazjum Nr 2 w Kartuzach; Maciej Gliniecki – uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Gdańsku; Aleksandra Reglińska oraz Marta Goluch – uczennice I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kartuzach. Wśród nagrodzonych stypendystów jest 21 uczniów, którzy nagrodę odbierają już trzeci rok z rzędu.
Lista stypendystów:
ZSO Nr 2 w Kartuzach
SP
Jessica Hirsz – 5,53, Finalistka Wojewódzkiego konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV;
Wiktoria Grot – 5,50, Finalistka Wojewódzkiego konkursu języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych;
Alicja Treder – 5,72, dwukrotna Finalistka: Wojewódzkiego konkursu Matematycznego dla uczniów od klas IV szkół podstawowych woj. pomorskiego; Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV
Inga Kobiela – 5,67
Jakub Goll – 5,83, Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych; Finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV
Marcel Kurjańczyk – 5,72
Zofia Kuś – 5,72
Nina Zatyka – 5,64
Kordian Skorowski – 5,50
Gimnazjum
Monika Skorowska - 6,00
Bartłomiej Kobiela - 5,50
Amelia Lipkowska - 5,67, Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum i oddziałów gimnazjalnych
Karolina Kobiela - 5,60
Agnieszka Kulaszewicz - 5,50
Beata Beyer - 5,78
Wiktoria Wenzel – Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum i oddziałów gimnazjalnych , Laureatka XV edycji konkursu „Najlepszy absolwent Gimnazjum Gmin Wiejskich i Miasteczek Województwa Pomorskiego”
w roku szkolnym 2018/2019
Nicola Walaszkowska - 5,50
SP Nr 1 w Kartuzach
SP
Agata Bielecka - 5,71
Agata Król - 5,86
Karolina Dzierżak - 5,50
Martyna Konkel - 5,50
Karol Czarnecki - 5,92
Jakub Czujko - 5,67
Zuzanna Kobiela - 5,72
Alicja Kropidłowska - 5,72
Zuzanna Koszałka - 5,50
Zuzanna Kroll - 5,64
Milena Kobiella - 5,61
Gimnazjum
Jakub Bielecki 5,83
Wiktoria Lisiewicz 5,74
Klaudia Szwaba 5,72
Klaudia Kojder 5,78
Paulina Myszk 5,50
Nikodem Paszki 5,67
Agata Socha 5,83
Aleksandra Wilda 5,89
Laura Kitowska 5,61
Aleksandra Kurowska 5,61
SP Nr 2 w Kartuzach
Milena Kwidzinska - 5,65
Zofia Wolska - 5,68
Agnieszka Fierka - 5,68
Iga Stoltmann - 5,50
Oliwia Grzonka - 5,60
Jakub Bałenkowski - 5,50, Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkoły podstawowej
SP w Kiełpinie
Gimnazjum
Aleksandra Grzenia - 5,50
Julia Czapp - 5,67
Katolicka SP
SP
Lena Lisowska - 5,73
Marta Szulca - 5,68
Gimnazjum
Amelia Leszkowska - 5,85
Nikodem Formela - 5,72
Julita Niciejewska - 5,61
Dobrosława Król - 5,67
Wiktoria Wesołowska - 5,74
Zofia Golanko - 5,56
Karolina Wnuk - 5,56
Zuzanna Piotrzkowska - 5,50
SP w Łapalicach
Agnieszka Kotłowska - 5,71
Agata Richert - 5,57
SP w Staniszewie
Julia Wenta - 5,78
Zofia Bladowska - 5,65
Natalia Kos - 5,94
Szymon Drywa - 5,71, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego
ZKiW w Dzierżążnie
Mateusz Makurat - 5,64
SP w Prokowie
Mikołaj Cyrzan - 5,50
Agata Trepczyk - 5,50
SP w Mirachowie
Eryk Marszałkowski - 5,64, Finalista etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z matematyki dla uczniów szkół podstawowych/oddziałów gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019
ZKiW w Brodnicy Górnej
Jakub Traczyk - 5,83
Olga Kempa - 5,89
SP im. Aleksandra Labudy w Strzepczu
Gimnazjum
Konrad Jankowski - 5,43 (5,55 - końcowa)
SP im. Jana Pawła II w Borkowie
Patrycja Gołombek - 5,65
Gimnazjum w Szopie
Hanna Neubauer - 5,90, Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów gimnazjum i oddziałów gimnazjalnych; Laureatka VIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej
Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Gdańsku
Maciej Gliniecki - 6,00
Lista Stypendystów - Szkoły Ponadgimnazjalne
ZSZiO w Kartuzach ("Wzgórze")
LO
Aleksandra Wenta - 5,43
Technikum
Klaudia Stencel - 5,42
Joanna Mielewczyk - 5,46, Finalistka VII Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy
Marcin Zielonka - 5,40
Mateusz Jeliński - 5,53
I LO w Kartuzach ("Klasztorna")
Sara Murszewska - Laureatka wojewódzka konkursu z j. angielskiego "Understand III"
Aleksander Lisowski - 5,44
Damian Muszyński - 5,60
Justyna Lica - 5,67
Natalia Bieniek - 5,50
Julia Hinc - 5,50
Klaudia Wnuk Lipińska - 5,70
Hanna Peta - 5,59
Aleksandra Reglińska - 6,00
Michalina Pazik - 5,63
Weronika Plichta - 5,42
Marta Goluch - 6,00, Laureatka V edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach
Technikum Leśne im. Adama Loreta
Olgierd Jankowski - 5,79
II LO im. Dr. Władysława Pniewskiego w Gdańsku
Oskar Wilda - 5,56
Michalina Prymas - 5,44
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie
Jan Stromski - 5,53, Finalista Międzynarodowego Konkursu gastronomicznego „Olivier Roellinger Contest Edition 2019”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie
Dominika Jelińska - 5,45
III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku
Michał Bałenkowski - 5,47, Finalista 48 Olimpiady Biologicznej w Warszawie
Gdańskie Liceum Autonomiczne
Aleksandra Kloczkowska - 5,81
Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
Błażej Szutenberg - 5,52
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Gdańsku
Paulina Kierznikowicz – Laureatka X Międzynarodowego konkursu muzycznego "Tutte Trombe" w Belgradzie
Przypuszczam, że19:07, 21.09.2019
0 0
gdybyś był na poziomie 6 (zamiast 3), to teraz pewnie miałbyś już dwie firmy (zamiast jednej). Auto też chyba byłoby jeszcze lepsze niż obecne. 19:07, 21.09.2019