Jakub Skierka w półfinale Mistrzostw Europy (aktualizacja)

11:06, 07.08.2018 M.Dzienisz Aktualizacja: 18:26, 07.08.2018
Skomentuj fot. screen z: TVP Sport fot. screen z: TVP Sport
reo

Pochodzący z Kartuz pływak Jakub Skierka dobrze popłynął w eliminacjach swojej koronnej konkurencji - 200 m stylem grzbietowym i zakwalifikował się do półfinału Mistrzostw Europy w Glasgow.  Nie udało mu się jednak zakwalifikować do finału - półfinałową rywalizację ukończył na 13. miejscu.

W porannych eliminacjach startowało dwóch Polaków: broniący tytułu 26-letni Radosław Kawęcki i 20-letni Jakub Skierka. Obaj zakwalifikowali się do półfinału. 200 metrów stylem grzbietowym to koronna konkurencja obu pływaków. Jakub Skierka, który trenuje na co dzień w Zielonej Górze pod okiem Jacka Miciula, byłego trenera Kawęckiego, uzyskał czas 1.59.44 i zajął 11. miejsce.

Co ciekawe, utytułowany Rosjanin Klimient Kolesnikow, który najszybciej popłynął w grupie z Jakubem, nie zakwalifikował się do półfinału. Zgodnie z przepisami w półfinale może być tylko dwóch reprezentantów danego kraju. Dwóch rodaków Kolesnikowa pokonało ten dystans szybciej, wobec czego to oni będą walczyć o miejsce w finale.

Aktualizacja (godz. 18.24):

Jakub Skierka niestety nie dostał się do finału Mistrzostw Europy. Z czasem gorszym niż w eliminacjach; 1:59,86, zakończył rywalizację na 13. miejscu. W jutrzejszym finale zobaczymy natomiast Radosława Kawęckiego, który zajął 2. miejsce w półfinałowej rywalizacji.