Strzelecki Puchar Kaszub 2024. Sukcesy kartuskich zawodników

15:30, 17.04.2024 KS Dziesiątka
Skomentuj fot.KS Dziesiątka fot.KS Dziesiątka

Tegoroczne Zawody Strzeleckie o Puchar Kaszub przyciągnęły ponad 80 zawodników i zawodniczek z 12 klubów. Do organizacji tej imprezy doszło dzięki dotacji gminy Kartuzy, Starostwa Powiatowego w Kartuzach i sponsorowi - firmy Górski.

Starty w tegorocznym Pucharze Kaszub otworzyli seniorzy korzystający z karabinu i pistoletu pneumatycznego. Z kartuskiego klubu wystartowali w nich:

[FOTORELACJA]28718[/FOTORELACJA]

Start tego dnia również miała młodziczka Agnieszka Zemke, która uplasowała się na XI miejscu. W drugim dniu zawodów w karabinie seniorów, konkurencję ponownie wygrała Diana Blum, Magdalena zdobyła srebro, a Dominika ponownie zajęła IV miejsce.

W pistolecie Natalia również zdobyła srebro, a Damian V miejsce. Agnieszka w karabinie młodziczek została na XI miejscu.

W drugim dniu rozegrany został główny finał o Puchar Kaszub w dwóch osobnych dyscyplinach.

Pierwszy w pistolecie, w którym wzięła udział Natalia i w karabinie, do którego zakwalifikowały się Diana, Magda oraz Dominika. Do każdego z finałów wchodziło 16 najlepszych zawodników tych zawodów.

W pistolecie 3. miejsce zajęła Natalia Żakowska – Dziesiątka Kartuzy, po srebro sięgnął Tomasz Królik – Flota Gdynia, a finał i Puchar Kaszub zdobył Łukasz Nastaj – Flota Gdynia.

W karabinie 3. miejsce zdobył Jakub Kozłowski – Lider-Amicus Lębork, 2 miejsce zdobyła Magdalena Malotka-Trzebiatowska – Dziesiątka Kartuzy, a finał i Puchar Kaszub zdobyła Wiktoria Jaworska – Flota Gdynia. Dominika Hirsz – 4 miejsce, Diana Blum – 8 miejsce.