Zamknij

Małgorzata Klasa z ZSZiO w Kartuzach Nauczycielką Pomorza

11:44, 29.10.2018 info:pomorskie.eu, oprac. M.Dzienisz Aktualizacja: 12:05, 29.10.2018
Skomentuj fot. Natalia Kłopotek-Główczewska/pomorskie.eu fot. Natalia Kłopotek-Główczewska/pomorskie.eu

Małgorzata Klasa została Nauczycielką Pomorza 2018. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali. Laureatka konkursu jest nauczycielką rachunkowości finansowej w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. 

Do tytułu Nauczyciela Pomorza 2018 nominowanych było 10 osób. Kapituła konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim to, jakie innowacyjne metody nauczania wprowadza nauczyciel i w jaki sposób inspiruje uczniów do działania. Ponadto, brano pod uwagę sukcesy nauczyciela, sposób, w jaki wspiera uczniów i animuje im czas. Główną nagrodę zdobyła Małgorzata Klasa, nauczycielka rachunkowości z ZSZiO w Kartuzach, czyli popularnego "Wzgórza". Gala wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się tydzień temu w Teatrze Muzycznym w Gdyni podczas VII Forum Pomorskiej Edukacji. 

fot. Natalia Kłopotek-Główczewska/pomorskie.eu

Nauczycielka Pomorza 2018 otrzymała pamiątkową statuetkę oraz bon o wartości 6 tys. zł. Małgorzata Klasa nie kryła wzruszenia. Podczas przemówienia powiedziała, że te wszystkie sukcesy zawdzięcza swoim uczniom i ich zaangażowaniu.

- Jestem szczęśliwa i oszołomiona. Tego potrzeba w zawodzie nauczyciela. Tym samym podnosi się autorytet całego zawodu. Także moi ukochani uczniowie będą przeszczęśliwi - mówiła po wręczeniu nagród. 

Podczas forum zaprezentowały się także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuchlinie wraz z Ireną Warmowską, nauczycielką historii.

fot. Natalia Kłopotek-Główczewska/pomorskie.eu

Laureatka konkursu to nauczycielka z 33-letnim stażem pracy. Realizowała  projekty:  Miesiąc przedsiębiorczości w ZSZiO w Kartuzach, Innowatorium – tydzień przedsiębiorczości, Dialog czy monolog, ABC młodego ekonomisty. Brała udział w kampanii edukacyjnej ZUS, zakończonej konkursem Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Prowadzi koło rachunkowości i finansów, organizuje etapy szkolny i okręgowy Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich oraz Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Prowadzi coroczny szkolny konkurs z rachunkowości, którego etap szkolny stanowi jednocześnie eliminacje do międzywojewódzkiego konkursu Mistrz Rachunkowości. Była inicjatorką rozszerzenia oferty edukacyjnej szkoły na technikum informatyczne i technikum organizacji reklamy, a od 2010 r. opracowuje program praktyk zawodowych dla ekonomistów w programach Leonardo da Vinci i Erazmus + .

fot. Natalia Kłopotek-Główczewska/pomorskie.eu

Nauczycielka jest zaangażowana w działania na rzecz środowiska lokalnego, zachęca uczniów do poznawania małej ojczyzny (obozy naukowe, piesze rajdy po Kaszubach, tygodniowa wycieczka turystyczno-krajoznawcza, konkurs Tak daleko a jednak blisko. Kaszubi i górale – regiony od korzeni). Jest współpracownikiem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby, gdzie pracuje jako ekspert z dziedziny księgowości. Ponadto, motywuje wychowanków do wolontariatu (w 2017 roku  wyróżniona przez minister edukacji narodowej) oraz krwiodawstwa. Cyklicznie realizuje projekt edukacyjny dla uczniów ze SPE Dobry start drogą do kariery. Wspomagała proces dydaktyczny uczniów w trudnej sytuacji życiowej, zdrowotnej lub mających trudności w uczeniu się z powodu dysleksji bądź niewydolnych wychowawczo. W latach 2012-2013 była opiekunem naukowym stypendystki w ramach projektu Pomorskie – dobry kurs na edukację. Jej uczennica zajęła I miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i otrzymała indeks tej uczelni. Nauczycielka otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, w tym Wyróżnienie Marszałka Województwa Pomorskiego, a także Nagrodę Kuratora Oświaty, a w 2017 roku Nagrodę Ministra Edukacji.

Jury przyznało ponadto cztery wyróżnienia dla:

–  Mirosława Jana Brozisa, nauczyciela fizyki w I Liceum Ogólnokształcącym w im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku,

–  Eweliny Kujawskiej, nauczycielki języka polskiego i historii w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kmiecinie,

– Marleny Modrzejewskiej-Trochy, neurologopedy i wicedyrektorki w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie,

– Jana Konrada Wilkanowskiego, nauczyciela biologii i wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Pamięci Ofiar Stutthofu w Sztutowie.

Dodajmy, że w gronie dziesięciu nauczycieli nominowanych do nagrody znalazła się Marta Młyńska, nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.

(info:pomorskie.eu, oprac. M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Kasia absolwentka 20Kasia absolwentka 20

13 4

Pamiętam dobrze lekcje rachunkowości, było ciężko a Pani Małgorzata zawsze wysoko stawiała poprzeczkę ale dzięki temu na studiach rachunkowość była dla mnie przyjemnością bo miałam solidne podstawy. Także mogę tylko podziękować i serdecznie gratulować :) 12:34, 29.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

MarcinSkMarcinSk

4 1

Również miałem szczęście być uczniem Pani Małgosi, była niezwykle wymagająca, ciągnęła na konkursy na których odnosiliśmy sukcesy... zawsze jednak można było się tak po ludzku z nią dogadać, gdy czegoś nie rozumieliśmy powtórzyła i wyjaśniła aż zrozumieliśmy ;)
dzięki niej rachunkowość na studiach to była pestka gdzie inni wymiękali mu Jej uczniowie wszystko rozumieliśmy.
Każdy kto był jej uczniem wie, że aktywa i pasywa to nawet w środku nocy jak nas zbudzą trzeba umieć wyrecytować ;)
pozdrawiam Pani Małgosiu 23:02, 29.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%