Propozycja, aby Józefa Byczkowska dołączyła do komisji rewizyjnej Rady Miejskiej, wzbudziła niezadowolenie radnych Porozumienia Samorządowego. Jerzy Pobłocki przypomniał, że J. Byczkowska często nie stawiała się na posiedzeniach komisji rewizyjnej rady poprzedniej kadencji. Mimo tego większość radnych zagłosowała za jej obecnością w tejże komisji.
Józefa Byczkowska decyzją większości radnych została członkinią komisji rewizyjnej kartuskiej Rady Miejskiej jako przedstawicielka klubu "Checz". Klub ten jako jedyny nie miał do tej pory swojego "człowieka" w komisji rewizyjnej - najważniejszej komisji w Radzie Miejskiej.
Jednak nie wszyscy radni byli zgodni. Propozycja, aby to właśnie Józefa Byczkowska dołączyła do komisji rewizyjnej zdziwiła zwłaszcza radnych Porozumienia Samorządowego. Jerzy Pobłocki nie ukrywał zaskoczenia taką decyzją klubu Checz i przypomniał, że radna Byczkowska nie zawsze stawiała się na posiedzeniach komisji w poprzedniej kadencji. "Pisaliśmy o tym również na naszych łamach.":http://expresskaszubski.pl/aktualnosci/2014/05/kartuzy-komisja-rewizyjna-wnikliwie-analizuje-inwestycje
- Jesteśmy zaskoczeni taką decyzją klubu Checz, z którym mamy przecież podpisane porozumienie. Ten członek Checzy (Józefa Byczkowska - przyp. red.) nie podpisał porozumienia w ramach koalicji Checz - Porozumienie Samorządowe. Jeżeli mamy współpracować w przyszłości, to powinniśmy dyskutować pewne kwestie - podkreślał Jerzy Pobłocki. - Pani radna była już w komisji rewizyjnej i więcej razy jej nie było na tych komisjach, niż była. Nie jesteśmy przeciw, ale jesteśmy zaniepokojeni taką sytuacją.
Podkreślił także, że dołączenie kolejnego członka do 6-osobowej już komisji rewizyjnej może utrudnić pracę.
Ryszard Duszyński z kolei zaproponował, aby owszem, Checz miała swojego przedstawiciela w komisji, ale niekoniecznie w osobie Józefy Byczkowskiej. Zapytał się wprost, czy Józefa Byczkowska rzeczywiście chce pracować w komisji i potraktuje serio członkostwo w niej.
Przewodnicząca klubu Checz Halina Steinka wstawiła się za radną Byczkowską.
- Wspominanie tego, co kiedyś było nie jest sprawiedliwe. Mamy nową radę i rozliczamy się z tego, co dzieje się teraz - powiedziała. - Nie sądzę, aby pani Józefa miała jakieś ekscesy w komisji. Nie ma potrzeby, aby doszukiwać się jakichś podtekstów. Jesteśmy wciąż w koalicji z Porozumieniem i nie ma powodu, abyście byli czymkolwiek zaniepokojeni. Ale jeżeli coś będzie się działo, to jestem ja, jest przewodniczący, aby ukrócić pewne nieprawidłowe sprawy.
Sama Józefa Byczkowska obiecała, że będzie przykładać się do swoich obowiązków w komisji rewizyjnej.
- Odnośnie absencji, to proszę wszystko sprawdzić w protokołach. Nie jestem osobą, która lekceważy swoje obowiązki i wykonuję je tak, jak należy. Mój udział w komisji rewizyjnej na pewno będzie na tyle aktywny, aby działać na rzecz rozwoju naszej gminy. Jestem osobą, która wie o co chodzi w pracy samorządowej: prowadziłam komisję społeczną, byłam w komisji rewizyjnej - zadeklarowała radna Checzy.
Za obecnością Józefy Byczkowskiej w komisji rewizyjnej zagłosowało 12 radnych, zaś członkowie Porozumienia Samorządowego wstrzymali się od głosu.
6 6
Ach ten Pobłocki taki pamiętliwy pewnie dużo czekolady spożywa że taką dobrą ma pamięć :-)
24 1
To ta Pani która namiętniej grała w gry na face?;)
5 9
Żenująca ta argumentacja Pobłockiego.
17 2
To ta Pani, która w czasie ostatniej kadencji rady nie zabrała na posiedzeniach ANI RAZU głosu? Rewelacyjny wybór.
4 2
Czy już zapomnieliście, kto was wybierał.
Skandal !
Czas szybko mija.
15 2
A czy to chodzi o tę Panią co uprawiała grządki czy projektowała miasteczka w świecie wirtualnym?
7 2
Praca na polach farmy wre
15 0
To jakaś kpina. Ta pani przyjmowała pensję urzędnika za niespełnianie swoich obowiązków i granie w wirtualne gry.
5 2
latała po mieście po wszystkich sklepach, z tym samym ironicznym uśmiechem,
jak na zdjęciu swojej kumpeli.
8 3
Cała Checz warta tyle co Józefa Byczkowska.
Gierki, gierki, do kieszeni papierki.
4 3
Nie jestem pewny, czy Józka zasłużyła na taki awans zwłaszcza jako sławna w gminie farmerka,
Pewnie jak zwykle chodzi o to co zawsze, czyli o skok na kasę. Pragmatyzm naszej radnej jest powszechnie znany, a teraz i cynizm. Jedną rączką w nocniku a drugą w korytku sobie grzebie.
Nie ma w radzie nikogo bardziej godnego.
10 2
Ta pani była zawsze tam gdzie władza. Była wierna poprzedniej burmistrz i teraz wspiera obecnego burmistrza. Dlaczego nie było tej uchwały o powołaniu pani Józefy w programie oficjalnym sesji? I tu nie dziwię się zaskoczeniu radnych i ich zdziwieniu. A może ktoś boi się komisji rewizyjnej i chce mieć swoich ludzi do przegłosowania niewygodnych uchwał. Ta komisja może wszystko kontrolować i może być przeciwna takim kontrolom. A może chodzi o sprzedaż ośrodka zdrowia na określonych warunkach którym sprzeciwia się obecny skład komisji rewizyjnej?. Tej sprzedaży burmistrz nie może przeforsować od paru miesięcy bo dużo radnych ma wątpliwości. A pani Józefa należy do zwolenników sprzedaży na rzecz firmy w której pracuje.
8 4
Myśle,ze Pani powinna zrezygnowac. Z takiego poczucia dobrego smaku i szacunku do ludzi.
1 18
Ile w was nienawiści,pogardy i lekceważenia drugiego człowieka?Ziuta jest osobą o dobrym sercu i oddaną swojej pracy.
9 0
"Mój udział w komisji rewizyjnej na pewno będzie na tyle aktywny, aby działać na rzecz rozwoju mojej farmy"
7 0
proszę wszystkich zainteresowanych kłopotami finansowymi naszej Ziutki - o wejście na stronę BIP Kartuzy i tam w zakładce "Oświadczenia majątkowe radnych" mamy przyczyny zaangażowania się radnej Józefy B.
To skandal - nic nie robić a kasa....
7 0
He, he, checz !
6 0
Czy są nowe gry na fejsie?
6 0
Oho coraz ciasniej przy korycie.
8 1
Checz wraz z burmistrzem wywinęła świetny numer radnym Porozumienia. Mogła zaproponować każdą inną kandydaturę, a nie p. Byczkowską która w poprzednim układzie za czasów P. Lehman i w porozumieniu z Edkiem D. odwoływali radnych grupy Porozumienia, właśnie z komisji rewizyjnej. Ale wówczas chodziło o to, że ci radni dostrzegali pewne nieprawidłowości tamtej władzy. I dzięki takim głosom nie można kontrolować z ramienia komisji rewizyjnej poczynań burmistrza. W co gra pani Byczkowska to napisali już poprzednicy, ale w co gar pani Stenka -obecna szefowa Checzy tego nie rozumiem. Chyba zagrała mocno z radnymi porozumienia! Czy prawdą jest że Checz się dobrze dogaduje z burmistrzem? Wiemy że chodzi o sprzedaż ZOZu i wiemy że radna z Grzybna dostała asfalt na swojej ulicy ( ale tego nie wiedzą radni bezradni). Z tego wynika, że w roku miłosierdzia można wybaczyć p. Byczkowskiej.
3 1
jak gospodarz sypie swej trzodzie do koryta to jedzą a jak wie, że dla byka ma zostać i on się naje. ot i cała historyja
6 0
Ziutko... Ty chyba nigdy nie pokonasz grawitacji ... i dlatego polecam Ci film o ,, Małej Arabce,, .
7 0
Trzeba w następnych wyborach wszystkich powywalać i wybrać Ludzi Młodych nie uwikłanych w układy,układziki,etc. Ci obecni to już dinozaury nie myślący perspektywicznie,za dużo myślą tylko o swoim...... Tu trzeba Ludzi rzutkich otwartych na nowoczesność,bo obecnie Kartuzy to archaizm,cofamy się w rozwoju.
1 0
Czy ktoś wie jak odblokować Krzaczka - Futrzaczka?
11 0
Nie przepadam za Pobłockim, ale tutaj ma rację. Jeśli wyborcy są głupi i wybrali takiego lesera jak ta pani do rady, to chociaż pozostali radni powinni być mądrzy i nie dawać jej żadnych funkcji.
9 0
Nasza dywizja potrzebuje takich ludzi , poddańczo oddanych , bez zdolności myślenia .
Takich , co za stołek są w stanie wszystko zrobić .
Jak My nakażemy , to i w pornolu zagra .
2 0
Czy Komisja nie jest zbyt liczna? W gronie aż 7 osób ciężko się pracuje. Czy mieszkaniec Kartuz może przyjść na posiedzenie Komisji ?
4 0
W sumie pomimo wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych wyborcy wybierają bez zastanowienia te same twarze! Niby stara twarz to dobra marka i lata zaufania społecznego ale czy wyborcy przeprowadzają analizę czy "stary-nowy" radny zrobił coś dla ich ulicy, osiedla czy też na rzecz gminy.
4 2
DREWKA GDZIE ARTYKUŁ O ZOŁNIERZACH WYKLETYCH. PANI ARCISZEWSKA BYLA A CIEBIE NIE BYŁO?
1 3
Była taż lemanka.
Łosie z bruno plac, to PO i jakieś tam KOD-y.
Możesz napisać co chcesz, ale oni to zmoderują - wykasują.
3 0
jest nie do odparcia. Mona Lisa # 2
6 0
Przecież nasze środowisko nie jest hermetyczne. Wszyscy zawsze sporo wiedzą.... Kto inny wybiera radnych od lat tych samych, jak nie my sami! Dla mnie pani B..... Już dawno nie powinna być radną i pracownikiem starostwa. Cóż to za radna, która kieruje się tylko własnym " Interesem" zmienna jak chorągiewka. Jako pracownik niekompetentna, lekkomyślna itp, itd.... zazdroszczę i zarazem podziwiam dobre samopoczucie tej pani. Ale skoro kobieta ma tyle szczęścia,że ją zatrudniają i wybierają na radną to trzeba przestać krytykować albo coś zmienić w kolejnych wyborach. Niektóre chorągiewki poodpadały i dobrze! Trzeba stawiać na ludzi nowych na młody "narybek".
4 0
w obec braku transmisji tv lokalnej,
jako rzetelny dziennikarz, obecny na ty posiedzeniu Rady,
proszę Panią dziennikarz, podać do wiadomości,
kto był za - 12, Radnych, a kto się wstrzymał od głosu.
Jako WYBORCA, oczekuję od Pani, informacji z głosowania,
wybranych, przez NAS, Radnych, na tej sesji,
W naszym Lokalnym internecie, nie może być żadnych, tajemnic.
wyborca
6 0
Zadanie dla Kom, Rew, : sprawdzić który radny (szczególnie pracownik budżetówki) pobiera jednocześnie podwójne wynagrodzenie za ten sam czas pracy t.j. za pracę w urzędzie i w radzie.
3 0
Pewnie teraz dostanie "szybszy" komputer od starościny i kiedy w czasie pracy już sobie pogra,
będzie wpadać na posiedz kom. Rewizyjnej.
1 0
Ziuta kocha władzę , władza kocha Ziutę .
0 0
Miej litość i nie ciągnij dalej żadnej rymowanki z, np. fiu..m.
3 0
Co dzieje się w tych Kartuzach !!!
Taką wyjątkowo śliską osóbkę brać do komisji rewizyjnej !!!
Przecież ta beznadzieja WSZYSTKO podpisze, byle jej sie opacalo !!!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz