Zamknij
REKLAMA

Ulica w Wyczechowie i Hopowie nosi imię Mieczysława Flisikowskiego

13:53, 10.07.2019 | M.Dzienisz
Skomentuj
Mieczysław Flisikowski zmarł w 2013 r. fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Mieczysław Flisikowski, były naczelnik i wójt gminy Somonino, zmarły w 2013 r., patronuje ulicy w Wyczechowie i Hopowie. Nazwanie ulicy jego imieniem było wnioskiem sołtysa i rady sołeckiej z Wyczechowa. 

Ulica biegnąca przez Wyczechowo i Hopowo nosi imię Mieczysława Flisikowskiego, byłego wójta i naczelnika gminy Somonino. Sprawował urząd wójta przez dwie kadencje od 2002 do 2010 r. Naczelnikiem był w latach 1985-1990. Mieczysław Flisikowski zmarł w 2013, z powodu choroby. Miał 65 lat. 

O zasługach ś.p. włodarza gminy mówił w imieniu wnioskodawców radny Zbigniew Nadolski.

- Całe swoje życie, zarówno prywatne i zawodowe, związał z gminą Somonino. Aktywnie działał na rzecz rozwoju rolnictwa w gminie, miejscowi rolnicy zawsze mogli liczyć na jego pomoc. Dbał o zrównoważony i prawidłowy rozwój całej gminy. Priorytetem jego było szkolnictwo, infrastruktura, opieka medyczna, a także sfera kultury i szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców. Był także aktywnym członkiem OSP w Somoninie. Gdy pełnił funkcję wójta gminy Somonino, doprowadził do zmiany jej oblicza we wszystkich dziedzinach. Poprawiły się warunki nauczania, poprzez wybudowanie hali sportowej w Somoninie. Nastąpiła budowa nowych dróg, sieci wodno-kanalizacyjnej, remont budynków i rozbudowa remiz OSP - mówił Zbigniew Nadolski. - Umiejętnie potrafił wykorzystywać unijne środki, będąc przy tym człowiekiem otwartym na nowe pomysły i dialog.

Jak podkreślał Zbigniew Nadolski, właśnie wybudowana w 2009 r.  droga w Wyczechowie była ostatnią większą inwestycją śp. wójta Flisikowskiego. 

- Zabiegaliśmy jako sołectwo o jej budowę przez szereg lat. Był to skrót dla nas do Urzędu Gminy, do lekarza itd. Ta droga nigdy nie doczekała się oficjalnego otwarcia. Dlatego zwracamy się z prośbą o nadanie jej imienia Mieczysława Flisikowskiego. Chcemy w ten sposób podziękować mu za całokształt jego pracy dla dobra gminy Somonino - powiedział. 

Rada Gminy przyjęła uchwałę jednogłośnie na czerwcowej sesji. 

(aktual. godz. 13:53)

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

porazkaporazka

8 12

porazka 12:09, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PRAWDAPRAWDA

10 6

Ty gościu jesteś porażka i to całego swojego życia denny z Ciebie człowiek frajer i tyle!!! 18:06, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA