Zamknij
REKLAMA

Czeczewo. Przecięli wstegę na otwarcie drogi do Kawli Górnych

15:19, 28.11.2019 | M.D
Skomentuj fot. Magda Dzienisz
REKLAMA

Na nowym rondzie w Czeczewie wojewoda pomorski i samorządowcy przecięli wstęgę symbolizującą otwarcie drogi w kierunku Kawli Górnych. Cały odcinek drogi dofinansowano z Funduszu Dróg Samorządowych, pierwszy etap kosztował 2 mln zł, drugi  1 mln 719 tys. zł.

Kierowcy mogą już jeździć wyremontowaną drogą powiatową z Przodkowa do Czeczewa - odnowiono cały odcinek Kawle Górne-Czeczewo. Remont tego trzykilometrowego odcinka podzielono na dwa etapy. Pierwszy, obejmujący m.in. przebudowę drogi wraz z budową chodnika o długości 992 m przy drodze powiatowej, oznakowanie przejścia dla pieszych oraz przebudowę skrzyżowania dróg powiatowych w Czeczewie na skrzyżowanie typu "małe rondo", kosztował 2 mln zł. 50-procentowe dofinansowanie pozyskano z Funduszu Dróg Samorządowych.

fot. Magda Dzienisz

Powiatowi kartuskiemu kilka miesięcy później udało się pozyskać kolejne dofinansowanie na remont dalszego odcinka tej trasy. Modernizacja objęła ponad 2 kilometry drogi, na której m.in. położono nową nawierzchnię. Koszt wyniósł 1,7 mln zł. Obie inwestycje wykonywała firma Dromos.

- Połączenie tych dwóch zadań to konsekwencja działalności samorządu i aplikowania po środki. Cała droga to 3,2 km, powstał też m.in. ciąg pieszo-rowerowy. Chciałbym podziękować też samorządowi z Przodkowa, który przeznaczył 300 tys. zł na budowę tej drogi - mówił na otwarciu trasy Bogdan Łapa, starosta kartuski. - To droga od dawna oczekiwana, z pewnością podniesie standard, a wybudowane tego ronda zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców Czeczewa i użytkowników tej drogi.

Wojewoda Dariusz Drelich podkreślił, że cieszy się, że w powiecie kartuskim współpraca pomiędzy samorządem powiatowym i gminnym przebiega wzorcowo w przypadku budowy dróg. Wójt Przodkowa Andrzej Wyrzykowski także podziękował za remont tej drogi.

- Poprawa bezpieczeństwa jest tutaj zdecydowana. To skrzyżowanie było kolizyjne i kierowcy często nie wiedzieli, jak się na nim zachować. Dzisiaj widzimy jak to wygląda, zwiększyło się też bezpieczeństwo pieszych - powiedział wójt gm. Przodkowo.

(aktualiz. 15.19)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

drogidrogi

4 1

W ramach unowocześniania infrastruktury najpierw powinno się zająć następującymi sprawami:
1) chodniki w mniejszych przelotowych miejscowościach,
2) obwodnice miast.
Później można się zająć resztą. Inna kolejność sprawia, że kierowcy po lepszych drogach jeżdżą szybciej także w terenie zabudowanym, a przez brak poboczy ginie więcej ludzi. Natomiast przejazd przez duże miejscowości wiąże się ze staniem w korkach.

Panie wojewodo! Może najpierw chodniki przy drogach wojewódzkich? Na początek tylko na terenie zabudowanym. 11:17, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

expressexpress

1 0

połączcie jeszcze teraz tą drogę z drogą na trzy rzeki w ciągu ul. Leśnej i będziemy zadowoleni 11:53, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gm. Żukowo Gm. Żukowo

3 0

Panie Wojewodo, czy z gminą Żukowo też wszystkie drogi dobrze POukladane? 14:53, 28.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stefan 320Stefan 320

1 0

A gdzie mieszkańcy? Sami sobie otworzyli drogę, czy dla mieszkańców? Bo nie widzę żadnych na zdjęciach. 08:36, 29.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA