Zamknij
REKLAMA

Szpital w Kartuzach wznowił przyjęcia na zabiegi, a poradnie przyjmą pacjentów

12:51, 03.06.2020 | M.D
Skomentuj fot. Magda Dzienisz
REKLAMA

Od poniedziałku 1 czerwca pacjenci kartuskiego Szpitala Powiatowego ponownie są przyjmowani na zabiegi planowe, a poradnie rozpoczynają przyjmowanie pacjentów w szerszym zakresie. Nadal działać będą teleporady. Przed wejściem do szpitala każdego będą obowiązywać określone procedury.

W Szpitalu Powiatowym w Kartuzach wprowadzono nową organizację udzielania świadczeń zdrowotnych. Wznowiono przyjęcia planowe we wszystkich oddziałach szpitalnych, a także przyjęcia pacjentów do kwalifikacji na zabiegi planowe. Jednak nadal obowiązują zasady dotyczące stanu epidemii, m.in. zakaz odwiedzin.

Wejście do Szpitala na zabiegi planowe i porody odbywa się wejściem przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Każda osoba wchodząca do budynku szpitala będzie miała przeprowadzany pomiar temperatury ciała i dezynfekowane ręce oraz wywiad epidemiologiczny. Osoby przebywające w ciągach komunikacyjnych zobowiązane są do noszenia maseczek. Obowiązuje zakaz opuszczania przez pacjenta Oddziału i swobodnego poruszaniua się po terenie szpitala. Na Oddziale Pediatrii dopuszcza się obecność opiekuna, bez możliwości opuszczania Oddziału - brzmi komunikat Szpitala Powiatowego w Kartuzach.

Nadal teleporady

Poradnie specjalistyczne rozpoczęły też przyjmowanie pacjentów w szerszym zakresie niż w ostatnich tygodniach. Nadal udzielane są teleporady, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej (pod nr 58 685-48-89).

Lekarze udzielają teleporad zakresie:
- Poradni Położniczo-Ginekologicznej od poniedziałku do czwartku w godz. od 10.00 do 11.00
- Poradni Chirurgicznej i Ortopedycznej od poniedziałku do piątku w godz. od 11.00 do 13.00
- Poradni Neonatologicznej – wtorek w godz. od 12.00 do 14.00

- Aby teleporady były udzielane sprawnie pacjenci zobowiązani są odbierać telefony we wskazanych godzinach. W przypadku konieczności osobistej wizyty w Poradni pacjenci umawiani są na konkretne godziny - czytamy w komunikacie szpitala.

Każda osoba wchodzącą do budynku poradni będzie miała przeprowadzany pomiar temperatury ciała i dezynfekowane ręce oraz wywiad epidemiologiczny, a pacjenci zobowiązani są do noszenia maseczek na twarzach.

- Należy pamiętać, że z powodu trwającej pandemii COVID-19 przyjmowanie pacjentów w Poradniach musi odbywać się zgodnie z reżimem sanitarnym. Z tego powodu do budynku Poradni wpuszczana będzie tylko określona liczba pacjentów. Wejście kolejnego pacjenta będzie następowało tylko po wyjściu jednej z osób przebywających w środku - informuje PCZ w Kartuzach.

Co z diagnostyką i nocną opieką zdrowotną?

Także każda osoba wchodzącą na badania diagnostyczne będzie miała przeprowadzany pomiar temperatury ciała i dezynfekowane ręce oraz wywiad epidemiologiczny.  Wejście do pracowni RTG i TK oraz na badania endoskopowe odbywa się wejściem się do Poradni Specjalistycznych, a wejście na badania laboratoryjne odbywa się tak jak dotychczas, wejściem bezpośrednio do Laboratorium. Wszyscy pacjenci zobowiązani są do noszenia maseczek na twarzach, a do poczekalni wpuszczana będzie tylko określona liczba pacjentów.

Jeśli chodzi o nocną i świąteczną opiekę zdrowotną, nadal udzielane będą teleporady  w godzinach pracy NiŚOZ pod nr 58 685-49-59. Tutaj także każdą osobę wchodzącą do budynku obowiązuje pomiar temperatury i dezynfekcja rąk.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

PracownikPracownik

9 0

Co za bzdury. Do żadnej poradni nie można się dodzwonić. Na Mściwoja nie odbierają telefonu, więc jak można skontaktować się z poradnią chirurgiczną. 14:16, 03.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janusz-Polak-RodakJanusz-Polak-Rodak

12 1

Przez ten śmieszny koronawirus ludzie zaczną umierać na inne choroby, przecież te teleporady to żart, ludzie są odcięci od lekarzy!!Ale włączcie tvp info cały świat nam zazdrości,niestety starzy ludzie przesiąknięci w tv wierzą w tą propagandę a mnie nie ma kto leczyć. 14:32, 03.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anatol. Anatol.

3 0

A jakie to zabiegi robi kartuski szpital ??? Przecież nawet z jakąś drobnostką transportują do Gdańska albo ķościerzyny . Taki taxi szpital !!! 16:28, 03.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA