Zamknij
REKLAMA

Dzierżążno. Oddział rehabilitacji w szpitalu wznowił działalność

11:53, 14.10.2020 | M.D
Skomentuj fot. szpital-koscierzyna.pl
REKLAMA

Od poniedziałku 12 października wznowiona została działalność Oddziału Rehabilitacji dla Dorosłych w Dzierżążnie i Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej. Wcześniej zamknięto je z powodu potwierdzonych przypadków zakażenia Sars-Cov-2.

Jak informuje Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie, któremu podlega placówka w Dzierżążnie, od dwóch dni oddziały działają w trybie normalnym.

- W dalszym ciągu warunkiem przyjęcia na oddział jest uzyskanie ujemnego wyniku badania w kierunku Covid-19. Przed planowym przyjęciem w celu ustalenia terminu wymazu prosimy o kontakt z oddziałem - informują władze szpitala. 

Aby skontaktować się z Oddziałem Rehabilitacji dla Dzieci, należy zadzwonić pod nr tel. (58) 687 19 63, z Oddziałem Rehabilitacji Dorosłych - (58) 687 19 73. 

Decyzję o zamknięciu oddziału rehabilitacji podjęto 16 września w związku z potwierdzonymi przypadkami zakażenia Sars-Cov-2 wśród personelu medycznego oraz pacjentów. Zamknięcie miało na celu ograniczenie i wyeliminowanie zagrożenia związanego z ekspozycją na SARS-CoV-2. Pobrano wymazy od personelu medycznego i pacjentów. Według informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej potwierdzono tam łącznie 79 przypadków zakażenia, w tym 14 u pracowników.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA