Kartuscy Radni: Tyberiusz Kriger i Andrzej Pryczkowski wraz z zawodnikami klubu GKS Cartusia Kartuzy postanowili posprzątać brzeg Jeziora Klasztornego Małego w Kartuzach. Znaleźli mnóstwo butelek szklanych i plastikowych, opony, puszki, a nawet portfel z dokumentami.
Z okazji Światowego Dnia Ziemi kartuscy radni także postanowili zakasać rękawy i posprzątać brzeg Jeziora Klasztornego Małego.
- Choć teren jest odwiedzany przez mieszkańców i turystów, to niestety wielu z nich nie sprząta po sobie śmieci. Łącznie zebraliśmy kilka pełnych worków przeróżnych odpadów: od butelek szklanych i plastikowych, przez ubrania, puszki czy opony. Znaleźliśmy nawet portfel z dokumentami. Cieszymy się, że w choć małym stopniu nasze jezioro będzie dzięki temu czystsze - mówi radny Andrzej Pryczkowski.
Radny Tyberiusz Kriger podkreśla, że oczyszczanie kartuskich jezior na niewiele się zda, jeśli nadal będą one zaśmiecane.
- Wychodząc na spacer zabierzmy jedną siatkę i posprzątajmy, chociaż obok swojego domu. Myślę że takie akcje są dobrymi działaniami, bo problem śmieci w dzisiejszych czasach jest coraz większy i trudniejszy do zwalczenia - mówi. - Zebrane śmieci zostaną zabrane przez pracowników firmy Saniko, za bardzo dziękujemy.
Człowiek 13:37, 25.04.2021
Wszystko na pokaz i pokazać w mediach
@Człowiek13:54, 25.04.2021
I bardzo dobrze. Jak inaczej dać przykład innym? Moim zdaniem bardzo dobra akcja i godna naśladowania.
Brawo14:15, 25.04.2021
Brawo za czyny, a nie tylko słowa!
Do Czlowieka14:16, 25.04.2021
A Ty co takiego dobrego dla środowiska zrobiłeś? Krytykować zza klawiatury tyłki potrafisz!
Zofijaa11:30, 26.04.2021
My zawsze w podstawówce robiliśmy kilometry i zbieraliśmy śmieci i nam nikt nie robil zdjęć i nikt tak nas nie wychwalał ... Wiec teraz moge komentować ich!!!
Drajwer14:39, 25.04.2021
A co z pozostałymi gm. bywam często na różnych sesjach ........co to się ostatnio dzieje jest nie do opisana......radni mają wszystko w głębokim poważaniu ....... byle żeby jak najszybciej zakończyć sesje ......ostatnio oglądałam sesje z Chmielna jestem zirytowana jak wypowiada się niedorzecznie młodziutki pan do Weterana tej gm. a zresztą sami posłuchajcie ..... jednak nie posłuchacie bo gm. Chmielno nie zapisuje na bieżąco sesji .
Leutnant14:47, 25.04.2021
A portfel pewnie skradziony pieniądze śmieć zabrał a resztę wyrzucił!
no i dobrze15:30, 25.04.2021
dlaczego dali tylko 9 zdjęć, mogli dać co najmniej 17 zdjęć
Albercik16:26, 25.04.2021
Wielokrotnie widziałem tam wiele śmieci zalegających na brzegu. Co mogłem to podnosiłem. Dobrze, że ktoś się zabrał za to porządnie
Frania16:28, 25.04.2021
Cieszę się, że w Kartuzach pojawiają się takie oddolne inicjatywy. Dbajmy o nasze środowisko!
kilimandzaro18:42, 25.04.2021
Młodzik próbuje na siłę zabłysnąć , no no jarek doceni
Ekolog20:13, 25.04.2021
Dbanie o ochronie przyrody to obowiązek z konstytucji a Panowie Radni wszystko na pokaz
@Ekolog22:21, 25.04.2021
A może ty byś tak sam , ze swojej inicjatywy poszedł sprzątać- pokaż co potrafisz....
@Ekolog20:57, 25.04.2021
Obowiązek, z którego realizacją wiele osób ma duży problem śmiecąc gdzie popadnie. Dlatego każda inicjatywa społeczna zasługuje na pochwałę.
@na pokaz21:18, 25.04.2021
to jest oczyszczanie jeziora, kupa kasy ponownie utopiona w bagnie.
hmm22:45, 25.04.2021
Jak dzieci ze szkół co roku chodzą sprzątać to się nikt nad nimi tak nie podnieca, a szkoda
Jarekk07:20, 26.04.2021
Akcja pod publikę, Pryczkowski dzwonił do zawodników, zapraszając ich do Gaju "na zdjęcia", po czym na miejscu dowiadują się, że mają sprzątać śmieci... żenujące oczyszczanie PR-u
Do radnych i p. ANDR11:55, 26.04.2021
Bardzo fajna inicjatywa. Teraz prosimy o nakłonienie gminybo posprzątaniem ul. Prokowskiej.
TYBERIUSZ13:48, 26.04.2021
DOBRZE,ZE MOJ O WIELE MŁODSZY IMIENNIK PODJĄŁ SPRZATANIE TERENU.CZYN GODNY NASLADOWANIA W INNYCH GMINACH POWIATU KARTUSKIEGO
Pusia14:00, 26.04.2021
Pełno brudasów co bez Boga żyją! I takie mamy skutki, wszędzie śmieci, wszystko wyrzucają, proszę zobaczyć jak wygląda brzeg jezior Kłodno, Białe i Rekowo w Chmielnie? Tylko ręce załamać...straszne jak ludzie nie szanują środowiska, w którym mieszkają...może warto pomyśleć nad zmianą prawa i zrobić tak żeby co najmniej raz w miesiącu każda wieś, każde miasteczko ruszyło na sprzątanie swojej okolicy? Niech to będzie szlachetny obowiązek!
Użytkownik14:57, 26.04.2021
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Skarby19:08, 26.04.2021
Pan radny może wstawi zdjęcia z workami na fb i domaluje sobie banknoty jako informatyk ma wprawe
Walizka17:45, 29.04.2021
Może radnemu do malować banknoty to najlepiej robi na fb taki informatyk nie szanuje sołtysów
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
8 1
Jeju, cokolwiek ktoś coś zrobi to od razu *%#)!& pisanie, że na pokaz.
Weź gościu może też coś zrób "na pokaz".
A tak w ogóle- sprzątanie- bardzo dobra inicjatywa.