Zamknij
REKLAMA

Wrócą nocne dyżury aptek w Kartuzach? Jest ważna decyzja

12.18, 09.12.2022 Magda Dzienisz Aktualizacja: 12.52, 09.12.2022
Skomentuj fot. archiwum/M.Dz.
REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że apteki w Kartuzach znów będą pełnić nocne dyżury. Starosta Kartuski poinformował, że Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Gdańsku wydał decyzję nakazującą, by właściciele aptek dostosowali się do uchwały Rady Powiatu ws. harmonogramu aptek. Dwóch właścicieli odwołało się od tego pisma. 

O decyzji Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego starosta Bogdan Łapa poinformował na piątkowej sesji Rady Powiatu Kartuskiego. Pismo dostarczono wczoraj. 

- Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Gdańsku wydał decyzję nakazującą stronom postępowania dostosowanie się do uchwały Rady Powiatu Kartuskiego określającej rozkład pracy aptek ogólnodostępnych - przekazał Bogdan Łapa. - W ciągu trzech miesięcy od dnia wydania decyzji i jej ostateczności będą funkcjonowały tak apteka na ul. Mściwoja II i Przystanek Apteka. Apteka na deptaku oraz "Dom Leków" odwołały się od tego pisma. Mamy nadzieję, że Generalny Inspektor Farmaceutyczny utrzyma tę decyzję w mocy. 

Przypomnijmy - problem z zakupem leków w nocy w Kartuzach istnieje od ponad dwóch lat. Tylko jedna apteka prowadzi nocne dyżury i to raz na dziewięć dni.

Starostwo Powiatowe podejmuje wszelkie możliwe czynności w sprawie przywrócenia pełnienia dyżurów w porze nocnej przez apteki w Kartuzach. W tej sprawie zostały skierowane trzy wnioski do Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego, wniosek do Głównego Inspektora Farmaceutycznego w Warszawie, wniosek do Ministra Zdrowia (także do wiadomości do wszystkich posłów na Sejm RP z regionu gdyńsko – słupskiego) w sprawie zmiany przepisów prawnych oraz zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez apteki do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach.

Interpelacje poselskie w sprawie zmiany przepisów prawnych złożyło dwóch posłów - Joanna Senyszyn i Henryka Krzywonos-Strycharska. W sprawie zmiany przepisów prawnych w tej kwestii wielokrotnie interweniował do Ministerstwa Zdrowia także Związek Powiatów Polskich.

We wrześniu radny Andrzej Bystron zwrócił się z wnioskiem do starosty kartuskiego o to, by to powiat utworzył całodobową aptekę. Jako miejsce jej funkcjonowania zasugerował kartuski szpital. Prezes PCZ tłumaczył, że lokalizacja przyszpitalna nie spełnia warunków ustawy Prawo Farmaceutyczne.

[ZT]42054[/ZT]

(Magda Dzienisz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

BĄDEKBĄDEK

3 5

Ten sadysta co ciągnoł psa za samochodem ,odwołał się do sądu w Gdańsku o wyroku ,ponoć on psa ratował i reanimował i chce uniewinnienia 15:18, 09.12.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

doh jodoh jo

2 1

za zabicie psa 4 lata a za zabicie dziecka nienarodzonego ile lewacy proponuja???? 09:04, 10.12.2022


DO BĄDEKDO BĄDEK

3 1

Jaki wyrok dostaje chirurg sadysta za *%#)!& nóżki w trakcie aborcji żyjącemu dziecku 12:19, 10.12.2022


doh jodoh jo

5 0

Nie kupujmy lekow z aptek ktore nie chca nocnych dyzurow Wroca PO rozum do glowy 09:01, 10.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

doh jodoh jo

2 0

dlaczego moj komentarz o psu zostal usuniety 09:05, 10.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%