Gmina Żukowo zakończyła budowę sieci kanalizacyjnej dla ulic Sikorskiego i Armii Krajowej w Pępowie oraz uruchomiła przepompownię ścieków. Mieszkańcy mają teraz czas na przyłączenie swoich posesji do kanalizacji.
W komunikacie, który otrzymaliśmy, Urząd Gminy Żukowo informuje, że w związku z zakończeniem prac przy budowie kanalizacji dla ulic Sikorskiego i Armii Krajowej, "właściciele działek, dla których w ramach w/w zadania inwestycyjnego wybudowano przykanaliki (studzienki posesyjne), winni wybudować przyłącza i podłączyć się do systemu kanalizacyjnego".
Jak się dowiedzieliśmy w wydziale inwestycji żukowskiego magistratu, przyłącza powinny być wykonane możliwie jak najszybciej, ponieważ gminie zależy na rozliczeniu inwestycji finansowanej częściowo ze środków zewnętrznych.
Każdy z mieszkańców musi we własnym zakresie wykonać przyłącze od budynku do granicy działki. Niezależnie od sposobu wykonania przyłącza, należy dokonać uzgodnienia z eksploatatorem gminnej sieci kanalizacyjnej, czyli z Zakładem Usług Komunalnych w Glinczu, który dokonuje także odbioru przyłącza.
Zgodnie z zaleceniami Urzędu Gminy w Żukowie przed realizacją przyłącza należy zgłosić się do Zakładu Usług Komunalnych Mariana Marszałkowskiego w Glincz, przy ul. Akacjowej 24, nr tel. 058 681 74 04, 685 84 22.
0 0
A ja nie chce...