Zamknij

Będzie remont kolejnego odcinka drogi Borowo-Babi Dół. Przetarg na projekt

10:41, 19.12.2023 Aktualizacja: 11:12, 19.12.2023
Skomentuj https://maps.app.goo.gl/ub34nLUt2Znafsfq9 https://maps.app.goo.gl/ub34nLUt2Znafsfq9

Powiat kartuski ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi powiatowej nr 1926 G na odcinku Borowo - Babi Dół. Obejmie ona odcinek od Borowa do granicy rezerwatu Jar Rzeki Raduni. 

Przypomnijmy - władze powiatu kartuskiego niedawno podpisały umowę na remont 1,2 km drogi w Babim Dole - od krajowej 20-tki w kierunki Borowa. Teraz powiat kartuski ogłosił przetarg na stworzenie dokumentacji projektowej kolejnego odcinka tej trasy. 

To 2,2 km - od drogi wojewódzkiej nr 211 w Borowie do końca odcinka o nawierzchni gruntowej, czyli granicy rezerwatu "Jar Rzeki Raduni”. Powstać ma tam asfaltowa jezdnia o szerokości 6 m. 

Podczas podpisywania umowy na remont pierwszego etapu tej drogi starosta Bogdan Łapa podkreślał, że jest to istotna inwestycja.

- Droga ta jeszcze w całości nie jest utwardzona. Pozostała część 2 km stanowi dziś drogę gruntową. Zamysł jest taki, że droga ta ma być przejściową alternatywą dla poprawy ruchu samochodów z Kaszub na obwodnicę metropolitalną, a dokładniej na węzeł w Glinczu, zanim powstanie estakada w Borkowie - powiedział starosta Bogdan Łapa.

Zainteresowane firmy mogą zgłaszać oferty do 28 grudnia.

[ZT]48672[/ZT]

 

(M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

On5On5

5 7

No skrót super ale przez jar Raduni? Jak to prawnie wygląda? Masakra. A ktoś ze służb się interesował wyciętym lasem w pień tam właśnie ?

13:47, 19.12.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obszary Chronione Obszary Chronione

0 0

Jak widać po działaniach władz rezerwaty i inne Obszary Chronionego Krajobrazu to dla nich tylko przeszkoda w inwestycjach.
Dlatego pozbyli się Kartuskiego Obszaru CHronionego Krajobrazu, a Obszar Jaru Raduni zawęzili prawie do koryta rzeki.
Kaszuby znikają powoli pod warstwą betonu i asfaltu.

00:00, 21.12.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%