Burzliwą dyskusję na jednym z forów w Stężycy wywołała informacja o ograniczeniu dostępu do tamtejszej mariny. Gmina tłumaczy, że wprowadzenie regulacji jest konieczne, ponieważ nie brakowało osób, które - bez jakichkolwiek uzgodnień - zajmowały miejsca przez wiele miesięcy.
Przed wjazdem na teren mariny w Stężycy pojawiła się informacja o konieczności rezerwacji miejsc cumowniczych. To wywołało burzliwą dyskusję wśród internautów. Część osób zaczęła krytykować ograniczenie dostępu do mariny i możliwości cumowania łodzi w tym miejscu.
W reakcji na to Urząd Gminy Stężyca opublikował komunikat, w którym wyjaśnia przyczyny wprowadzenia takiego rozwiązania i konieczność określenia zasad korzystania z miejsc cumowniczych.
(...) W ubiegłym sezonie spotkaliśmy się z sytuacją, w której wszystkie miejsca cumownicze były zajęte, jednak nikt wcześniej nie weryfikował, kto jest właścicielem poszczególnych łodzi. Każdy mógł zjechać na przystań, pozostawić łódkę i odjechać bez podania jakichkolwiek informacji kontaktowych. Łodzie często stały przez cały sezon – od wiosny do jesieni – a nawet zdarzały się przypadki, że jedna z nich została przycumowana, bo "zajmowała miejsce na działce" (...) - informuje samorząd Stężycy.
W komunikacie zaznaczono, że dochodziło do sytuacji, gdy osoby wypływające na jezioro, nie miały już możliwości powrotu do przystani i przycumowania swoich łodzi. Z takimi problemami miał się borykać również miejscowy klub żeglarski.
(...) W związku z tym wprowadzamy możliwość rezerwacji miejsc cumowniczych na sezon letni. Każdy zainteresowany będzie mógł zarezerwować i opłacić konkretne miejsce – co zapewni porządek, bezpieczeństwo i sprawne korzystanie z infrastruktury. Blokada wjazdu w postaci łańcucha została założona tymczasowo, by chronić zarezerwowane miejsca przed zajmowaniem ich przez osoby nieuprawnione – niebawem zostanie usunięta (...) Wierzymy, że nowe rozwiązania pozwolą wszystkim – zarówno mieszkańcom, turystom, jak i naszemu klubowi żeglarskiemu – w pełni korzystać z uroków naszej mariny w sposób bezpieczny i uporządkowany (...) - czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Stężyca.
Samorząd podkreśla, że dostęp do przystani nadal pozostaje otwarty zarówno dla pieszych, jak i dla ruchu rowerowego.
Promenada i marina w Stężycy nad Jeziorem Raduńskim Górnym powstały w 2014 roku. Powstał pomost, który ma 700 m długości i osadzony jest na 216 palach. Jest to prawdopodobnie jeden z największych tego rodzaju obiektów na Pomorzu.
takie pytanie12:22, 25.04.2025
Czy ktoś jeszcze ma wrażenie, że za tymi dziwnymi, anonimowymi kontami które się pojawiły w Stężycy stoi były włodarz? Pytam z czystej ciekawości, bo dziwnie to wygląda. Było fatalnie gdyby faktycznie to on wypisywał to wszystko nie mając odwagi podpisać się pod postami z imienia i nazwiska. No chyba, że robi to ktoś zupełnie inny....
Nina13:25, 25.04.2025
Ja stawiam na Pana Ostrowskie.... Dla niego były wójt potrafił nawet zmienić plan miejscowy działeczki po 800 m. Taki to zatroskany sygnalista.
Nie sądzę17:24, 25.04.2025
Na zebraniu wiejskim nie rozumiał na czym polega zasada in house w zamówieniach publicznych, dlatego myślę że nie byłby w stanie pisać takich postów. Ale ktoś bliski T. B. na pewno to prowadzi.
@Nie sądzę17:48, 25.04.2025
Obstawiam werkę bądź madzię. One lubią na dwa fronty.
;14:51, 25.04.2025
Tylko skąd tyle urzytkownikow Nasza Stezyca? Czyżby to był dawny portal niejakiego Roberta B. ?
Zgadza sie17:21, 25.04.2025
Jest jeszcze administratorem portalu i dodatkowo dodał niejaką Annę K - to pewnie konto które prowadzi stronę sygnalisty. A stronę sygnalisty zapewne prowadzi ktos z ramienia T.B.
Jagna 25316:25, 25.04.2025
A ja uważam że w naszej gminie zaczęło się źle dziać, wszystko powoli upada, umiera śmiercią naturalną
Gdzie cennik?17:27, 25.04.2025
To są jakieś żarty? Jest jakieś zarządzenie? Uchwała? Kartka na łańcuchu i wpis na Facebooku?! To tak nie działa !! Kto o tym zadecydował? Gdzie jest cennik? Kto go ustalił? Jakie są zasady? Rada gminy czy wójt czy może nowa pani sekretarz - ta pani, która za wójta Tomasza była od zamówień publicznych i inwestycji 🙈 było źle, jest jeszcze gorzej
Tak czy siak17:28, 25.04.2025
Obie strony działają tak samo. Ktoś jeszcze myśli że obaj wójtowie są zupełnie inni? Charakterki te same. W czasie kampanii szambo się wylewało na Tomcia a teraz wylewa się na Ircia.
Wojewoda 17:46, 25.04.2025
Ustalenie zasad i trybu korzystania z gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej wymaga uchwały rady gminy! Uchwała musi być opublikowana przez wojewodę, bo to akt prawa miejscowego? Panie Stencel, gdzie uchwała? To co pan bądź podlegli panu urzędnicy robią, to zupełna samowolka. Co więcej , to przekroczenie uprawnień i odebranie przez pana kompetencji, jakie przysługują radzie gminy! Zabrali się za rządzenie, a nie mają pojęcia o podstawowych zasadach, kompetencjach, obowiązkach.
@Gdzie cennik?17:47, 25.04.2025
Gorzej dla kogo? Dla tych co nie przestrzegali żadnych zasad to pewnie tak. Ale chyba dobrze, że gmina w końcu coś porządkuje.
@@gdzie cennik 17:54, 25.04.2025
Nie gmina, tylko jakiś samozwańczy ktoś, kto wywiesił kartkę i napisał post na Facebooku. Gmina - to uchwała rady. Widziałeś gdzieś ustalone przez radę zasady? Skoro jest ograniczenie i jakieś telefony, rezerwacje, to ktoś to musiał ustalić. Mogła to zrobić tylko rada. Zrobiła? Nie! A może już wszystkie miejsca zarezerwowane, co? Takie to porządkowanie.
Jest cenni! 600 zł z18:02, 25.04.2025
To są żarty 😁 kto to ustalił? regulamin wchodzi w życie z dniem publikacji www.gminastezyca.pl/marina 🙈🙈
Zarządzenia wójta brak. Uchwały rady brak. Czyja to samowola? A strona www.gminastezyca.pl/marina ... No cóż. Nie istnieje
An error occurred Page not found
REGULAMIN PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ NA MIEJSCA CUMOWNICZE
§1. Postanowienia ogólne
Regulamin określa zasady przyjmowania zgłoszeń na rezerwację miejsc cumowniczych w marinie Gminy Stężyca.
Zastosowanie mają wyłącznie zgłoszenia dokonane zgodnie z postanowieniami niniejszego regulaminu.
§2. Formy zgłoszeń
Rezerwacje przyjmowane są wyłącznie telefonicznie pod numerem: 58 882-89-86
Godziny przyjmowania zgłoszeń: pon.–pt. 8:00–15:30.
W trakcie rozmowy telefonicznej Użytkownik podaje:
swoje imię i nazwisko,
dane kontaktowe (telefon, e‑mail),
rodzaj i numer łodzi,
preferowany okres cumowania (rok kalendarzowy).
§3. Potwierdzenie rezerwacji
Z chwilą przyjęcia zgłoszenia telefonicznego Użytkownik otrzymuje informację o przydzielonym numerze rezerwacji.
Rezerwacja zostaje uznana za ważną dopiero po dokonaniu opłaty zgodnie z §4.
§4. Warunki płatności
Opłata za miejsce cumownicze wynosi 600 zł rocznie.
Użytkownik zobowiązany jest do uiszczenia pełnej opłaty w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty zgłoszenia telefonicznego.
Brak wpływu środków na konto Gminy Stężyca w wyznaczonym terminie powoduje automatyczne anulowanie rezerwacji.
Potwierdzenie dokonania wpłaty (np. potwierdzenie przelewu) należy okazać lub przesłać e‑mailem na adres: [email protected].
§5. Anulowanie i zmiana rezerwacji
Anulację rezerwacji można zgłosić telefonicznie lub e‑mailem nie później niż na 3 dni przed planowanym początkiem korzystania.
Zmiany okresu cumowania są możliwe wyłącznie przed upływem terminu płatności, pod warunkiem dostępności nowego terminu.
§6. Postanowienia końcowe
W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają odpowiednie przepisy prawa oraz regulamin ogólny mariny.
Regulamin wchodzi w życie z dniem jego opublikowania na stronie www.gminastezyca.pl/marina.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
0 0
Obstawiam Werkę. Za Tomka lojalna Irkowi. Za Irka, lojalna Tomkowi. Ot. I jak dalekobi wysoko zaszła. Ale chyba nie ma odwagi nikt ogłosić zmian, jakie nastąpiły.