Właścicielka uznanej w regionie galerii i pracowni kaszubskiej "Farwa" szuka miejsca, w którym mogłaby zrealizować projekt "Kaszubskie Skrzydła". - Szukam ogólnodostępnego miejsca na Kaszubach: ściany, elewacji lub innej przestrzeni, w której takie skrzydła mogłyby powstać i cieszyć mieszkańców oraz turystów" - napisała artystka.
Poszukiwane jest miejsce na skrzydlaty kaszubski mural. Właścicielka pracowni "Farwa" z Kościerzyny chce wykorzystać kawałek publicznej przestrzeni, by stworzyć malowidło, które mogłoby się stać atrakcją turystyczną.
(...) Marzy mi się stworzenie wyjątkowych skrzydeł inspirowanych światowym projektem Global Angel Wings Project, ale w kaszubskiej odsłonie – z motywami haftu kaszubskiego i naszej regionalnej kultury (...) - napisała na portalu społecznościowym.
Artystka podkreśla, że mural wykona za darmo i apeluje do miast, gmin, firm i instytucji, by wskazywały potencjalne lokalizacje, które pasowałyby do projektu.
(...) Może wspólnie stworzymy miejsce, z którego Kaszuby będą dumne i które stanie się piękną atrakcją dla odwiedzających (...) - napisała.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz