Hurtownia elementów złącznych Euromet w Kartuzach prowadzi sprzedaż już od 16 lat. To jedna z wiodących tego typu hurtowni na Pomorzu. W punkcie przy ulicy Węglowej 1 można zaopatrzyć się m.in. w wszelkiego rodzaju śruby, śrubki, wkręty, nakrętki, podkładki, gwinty, mocowania, nity oraz gwoździe.
W punkcie przy ulicy Węglowej 1 już od 16 lat można zaopatrzyć się w wszelkiego rodzaju śruby, śrubki, wkręty, nakrętki, podkładki, gwinty, mocowania, nity, kotwy, tarcze i narzędzia, gwoździe oraz akcesoria specjalne
*Atutem firmy jest m.in:*
* wysoka jakość produktów
* szeroki asortyment oferty
* wykonywanie produktów na zamówienie
* szybka realizacja zleceń
* krótkie terminy dostawy
* atrakcyjne ceny wyrobów
* korzystne oferty sprzedaży
* efektywna obsługa klientów
* profesjonalnie przygotowana kadra
*Przez 16 lat obecności na rynku z oferty Eurometu skorzystały już i zaufały firmy z branży :*
* budowlanej
* elektrycznej
* motoryzacyjnej
* meblarskiej
*Jak powstała śruba?*
Śruba tak powszechnie stosowana dzisiaj, bez której trudno sobie wyobrazić połączenia większości przedmiotów, miała swój pierwowzór już przed naszą erą. Za wynalazcę śruby uważa się Achytasa z Tarentu (IV wiek p.n.e), chociaż pierwszym człowiekiem, który opisał śrubę był Archimedes(III wiek p.n.e). Urządzenie opisane przez Archimedesa to pompa, zbudowana ze śruby wciśniętej w rurę i umieszczona skośnie do poziomu. Podczas pracy śruby dolny jej koniec zanurzony jest w wodzie, a śruba obracając się transportuje wodę do góry.
W starożytności stosowano ją do podnoszenia wody używanej do nawadniania pól uprawnych. Uważa się, że grecki uczony nie wymyślił jej sam, opisał jedynie wykorzystywany już wtedy przyrząd. Pierwszymi konstruktorami mogli być natomiast Egipcjanie, którym śruba mogła służyć do nawadniania gruntów położonych w pobliżu Nilu.
Wykorzystywanie w przemyśle śrub wymusiło powstanie norm dotyczących tego produktu. W 1841 roku Joseph Whitworth zaprezentował nowatorski system normalizujący wymiary gwintów. Norma ta przedstawiła średnice gwintów w powiązaniu ze skokami gwintu, czyli liczba zwoi na 1 cal śruby na nakrętkę. Gwint calowy stosowany jest gównie w krajach anglosaskich. Dalsze ujednolicenie wymiarowe śrub nastąpiło po wprowadzeniu przez Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone i Kanadę zunifikowanego Gwintu Śrubowego, który jest stosowany do dzisiaj. Koncepcja ta stała się podstawą dla Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) która określa system standaryzacji gwintów metrycznych o różnych zarysach.
p=. *EUROMET
ul. Węglowa1 Kartuzy,
tel. 58 681 04 89
"www.eurometsruby.pl":http://www.eurometsruby.pl/*