Zamknij

REKUPERACJA ? innowacja w twoim domu P.U.H. ALMATI

12:00, 05.12.2018 Artykuł sponsorowany/mat.nadesłane/ ALMATI Aktualizacja: 09:13, 10.12.2018

Budujesz dom? Warto pomyśleć o rekuperacji. Co to jest i jakie jest jej zadanie? Dlaczego jest to tak ważne?

Nasza firma zajmuje się montażem ENERGOOSZCZĘDNEJ WENTYLACJI. Zapraszamy do zapoznania się z udostępnionymi informacjami.

Rekuperacja to nic innego jak energooszczędna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna opiera się na ciągu wytwarzanym przez kominy, ma to jednak wiele wad, w tym między innymi wychładzanie domu i nieusuwanie wilgoci z pomieszczeń. Rekuperacja, będąc wentylacją mechaniczną, opiera się na ruchu powietrza wytwarzanym przez, urządzenie zwane rekuperatorem. Rekuperator umożliwia kontrolowanie ruchu powietrza nawiewanego i usuwanego z pomieszczeń oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego, wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla powietrza.

Innymi słowy rekuperacja to system służący do wymiany zużytego, brudnego powietrza na czyste, świeże, przy jednoczesnym odzyskiwaniu części zgromadzonego już ciepła z usunięciem wilgoci.

Rekuperacja nie tylko umożliwia ogrzewanie świeżego powietrza nawiewanego do domu, ale także oczyszcza to powietrze z zanieczyszczeń i alergenów – co stanowi znaczną przewagę nad normalnym otwieraniem okien. Nie trzeba się też martwić sąsiadami, którzy palą w piecach paliwem wątpliwej jakości i natury, gdyż filtry rekuperacji przepuszczą do Twojego domu tylko czyste powietrze. Nie otwieramy okien więc nie wlatują różnego rodzaju insekty.

W dobie budowy energooszczędnych budynków stosuje się okna z potrójnymi szybami i z tym już standardowa wentylacja grawitacyjna sobie nie radzi. Aby pozbyć się wilgoci i zaduchu trzeba częściej otwierać okna lub montować specjalne nawiewniki w ramach okiennych a za tym idzie ucieczka ciepła. Do takiego systemu dystrybucji powietrza można zastosować szereg różnych ciekawych rozwiązań np. podgrzewać lub schładzać nawiewane powietrze.

Jednym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie GGWC (Glikolowy Gruntowy Wymiennik Ciepła) Jak sama nazwa wskazuje jest to zakopany w gruncie wymiennik. A to nic innego jak  rura niebieska wodna o średnicy fi 32  i zalana glikolem. Chłodnice tej rury montuje się na kanale czerpni     (zasysane świeże powietrze z budynku). Powietrze przepływające przez taką chłodnice otrzymuję  temperaturę jaka jest w gruncie czyli miedzy 4-8 stopni Celsjusza. Więc jak temperatura zewnętrzna zimą jest np. – 15 to do domu zasysamy cieplejszą z gruntu temperaturę. Latem z kolei jeżeli temperatura na zewnątrz jest np. +30 stopni Celsjusza to zasysamy zimniejsze powietrze schłodzone do temperatury gruntu.

Rekuperator i jego zadania

Rekuperator to urządzenie, które pozwala zmniejszyć straty ciepła wynikające z wentylacji pomieszczeń. Rekuperator ogrzewa świeże powietrze napływające do domu ciepłem powietrza wywiewanego z domu. W skrócie rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji.

Sprawność odzysku ciepła w montowanych przez naszą firmę rekuperatorach sięga 96%.

Rekuperatory te są wyposażone w:

- system anty zamrożeniowy,
- system klap powodujących obejście przepływu powietrza poza wymiennikiem (ByPASS) kiedy odzysk ciepła jest niepotrzebny (dzięki temu jest mniejsze zużycie energii elektrycznej)
- system wysokiej jakości filtrów oczyszczania powietrza
- system ciągłej kontroli przepływu powietrza

Centrale skonstruowane są z bardzo dużym naciskiem na cichą pracę i małe zużycie energii elektrycznej.

Montowane przez nas centrale są powszechnie znane na rynku i bardzo cenione przez użytkowników.

Kontakt

ALMATI - Rafał Hinca
oś. J.Dambka 29
83-314 Somonino
[email protected]
+48 608504238

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%