Zamknij
REKLAMA

Jak skutecznie monitorować halę produkcyjną?

12:33, 10.01.2019 | mat.partnera
REKLAMA

Hale produkcyjne budzą zainteresowanie wśród złodziei. To dlatego, że z jednej strony znajdują się tam kosztowne maszyny, a z drugiej – cenne surowce, półprodukty, a nawet gotowe produkty, które mogą znaleźć nabywców na czarnym rynku. Nie jest to jedyny powód, dla którego warto tę przestrzeń wyposażyć w nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Zobacz, dlaczego jeszcze należy to zrobić i jak zadbać o skuteczny monitoring.

Zagrożenia na terenie hali produkcyjnej są związane nie tylko z ryzykiem kradzieży z włamaniem. Warto także pamiętać o tym, że zdarzają się nieuczciwi pracownicy, którzy zechcą wynieść coś z miejsca produkcji. Istotne są też kwestie bezpieczeństwa pracy – skuteczny monitoring pozwoli szybciej wychwycić potencjalne zagrożenie (np. wypadek przy maszynie produkcyjnej) i zareagować na nie.


Systemy bezpieczeństwa na hali produkcyjnej – monitoring to podstawa

Podstawą zabezpieczenia hali produkcyjnej będzie oczywiście nowoczesny monitoring. Wdrażając go, warto pamiętać, aby:

- dobrać wytrzymałe na działanie w trudnych warunkach kamery, które będą rejestrowały obraz także przy słabym oświetleniu,

- rozlokować kamery tak, aby objęły swoim zasięgiem całą halę,

- zadbać o rzetelne śledzenie obrazu z kamer.

Obraz z kamer mogą monitorować fizyczni pracownicy ochrony. Jednak coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest monitoring zdalny – realizowany za pośrednictwem centrum monitoringu prowadzonego przez firmę z branży security. Przykładowo, eksperci z Konsalnet oferują m.in. usługi wideo-monitoringu czy wideo-obchodu, które zastępują lub uzupełniają działania fizycznych pracowników ochrony. Gdy zaś monitoring zostanie zintegrowany z systemem alarmowym działającym na terenie firmy, w momencie włączenia się alarmu można natychmiast sprawdzić, co dzieje się w obiekcie i podjąć działanie.


Jakie jeszcze zabezpieczenia będą przydatne?

Monitoring to nie jedyny system zabezpieczeń, w który warto zainwestować. Inne kluczowe elementy to:

- system alarmowy – wyposażony nie tylko w czujniki ruchu, ale także detektory dymu i inne sensory pozwalające wykryć typowe zagrożenia,

- system kontroli dostępu, najlepiej zintegrowany z system RCP – skutecznie uniemożliwi wejście na teren hali produkcyjnej osobom nieautoryzowanym i zarejestruje każde wejście na jej obszar oraz wyjście.

Aby mieć pewność, że systemy bezpieczeństwa zamontowane na terenie hali produkcyjnej w pełni spełniają swoje zadanie, warto wdrożyć je z pomocą specjalistów. Dobiorą oni rozwiązania szyte na miarę.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA