Zamknij
REKLAMA

Agroturystyka "U Rychertów" - wszystko zaczęło się 20 lat temu

10:36, 26.06.2019 | Artykuł sponsorowany/M.B.
foto.nadesłane

Czas wielkich zmian. Tak można określić wieloletni rozwój gospodarstwa państwa Rychertów. W ciągu 20 lat z małego gospodarstwa dzięki ciężkiej pracy całej rodziny stworzyli rozpoznawalną w całym regionie markę Agroturystyka "U Rychertów".

Obecnie dysponują czterdziestoma pokojami, które pomieszczą ponad 100 gości, czterema salami bankietowymi, kręgielnią, salą fitness, domkiem z balią i sauną. Ośrodek funkcjonuje cały rok przyjmując gości z całej Polski i z zagranicy. To właśnie tu można zorganizować niezapomniane imprezy okolicznościowe, jak również spędzić miło czas na wyjazdach weekendowych lub turnusach letnich. Organizowane są również imprezy cykliczne takie jak: Sylwestry, Andrzejki, Dzień Kobiet, Śledzik itp.

Od wiosny do jesieni w ośrodek odwiedzają wycieczki szkolne na jedno i kilkudniowe pobyty, podczas których dzieci mogą zobaczyć, jak wyglądają i żyją zwierzęta gospodarskie.

Nierozerwalną częścią Agroturystyki U Rychertów jest Stajnia. Rodzina państwa Rychertów od pokoleń związana była z końmi. Obecnie na terenie Agroturystyki znajduje się niewielki kompleks jeździecki oferujący : 

- naukę jazdy konnej od podstaw

- treningi skokowe i ujeżdżeniowe

- przejażdżki bryczką oraz wozem, zimą kuligi

- obozy jeździeckie letnie i zimowe dla dzieci i młodzieży

Dzięki zaangażowaniu pani instruktor Karoliny w tym roku powstał Klub Jeździecki należący do Pomorskiego Związku Jeździeckiego. Klub ten cieszy się już niemałymi sukcesami na zawodach regionalnych i towarzyskich. 

Obecnie stajnia dysponuje 17 końmi, maneżem z kompletem przeszkód, krytą ujeżdżalnią, krytym lonżownikiem oraz pełną infrastrukturą dla wygody jeźdźców i koni. Klub organizuje wszelkiego rodzaju imprezy jeździeckie typu: Hubertusy, zawody w skokach przez przeszkody.  

Z każdym rokiem wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych gości, rozwijając się na różnych płaszczyznach naszej działalności. 


Agroturystyka u Rychertów
KONTAKT od godz. 8.00 do 17.00 
od poniedziałku do piątku.
tel. kom. +48 603 86 36 65, 721 281 472

Stajnia u Rychertów
Starowiejska 14
Kiełpino

tel.kom. 502 517 779

REKLAMA
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone