Zamknij
REKLAMA

Komfort i świetna kuchnia w Gościńcu Malinówka w Krzesznej

08:55, 12.07.2019 | M.B

Krzeszna to niewielka miejscowość położona w jednym z piękniejszych miejsc na Kaszubach, w  samym sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Wjeżdżając trudno nie zauważyć po lewej stronie drogi  budynku, w którym mieści się "Gościniec Malinówka".

Osiem lat temu Dariusz Sikorski wraz z żoną kupili zapuszczony i zrujnowany dom - niegdysiejszą "Marzannę" i stworzyli tam urokliwy pensjonat z restauracją i trzynastoma stylowymi pokojami, w których dominuje drewno i surowce naturalne wysokiej jakości. Każdemu z pokoi patronuje inny kwiat.

W restauracji zaś króluje malina i to nie tylko jako element dekoracyjny, ale też w potrawach. Pierogi z malinami to sztandarowa potrawa z której słynie Iwona Sikorska, żona właściciela. Na Targach Agroturystycznych w Gdańsku pierogi zdobyły I miejsce. W karcie można znaleźć ich kilka rodzajów. Oprócz tradycyjnych ruskich lub z kapustą i grzybami nowością są pierogi z bobem cieszące się dużą popularnością. Malinówka słynie też z własnych przetworów i nalewek. Oczywiście nalewka malinowa wiedzie w tym prym.

Nie tylko pierogi znajdziemy w menu. Restauracja oferuje tzw kuchnię domową czyli przede wszystkim są to polskie potrawy tradycyjne. Półprodukty: mięso, warzywa i nabiał Dariusz Sikorski kupuje od lokalnych dostawców i sprawdzonych producentów. Dzięki temu walory smakowe potraw są dużo wyższe co zostało zauważone przez koneserów. Dwukrotnie zdobyli tytuł Restauracji Roku Powiatu Kartuskiego, w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego "Mistrzowie Smaku", a w 2018 roku II miejsce w tymże plebiscycie, w kategorii wojewódzkiej. 

- Aby osiągnąć takie sukcesy trzeba było włożyć sporo wysiłku - opowiada właściciel. - Początki były bardzo trudne. Wydawaliśmy kilka, kilkanaście obiadów tygodniowo, a trzeba było utrzymać i ludzi i obiekt. Dopiero po trzech latach nastąpił przełom i potem rok po roku ugruntowywaliśmy swoja pozycję. Od niedawna szefem kuchni jest młody kucharz, dla którego gotowanie jest nie tylko zajęciem, ale przede wszystkim pasją, co ma przełożenie na jakość serwowanych dań. Gościniec Malinówka istnieje też dzięki gościom, którzy do nas wracają i polecają nas swoim znajomym. Bez wątpienia jest to biznes, który wciąż trzeba rozwijać i dostosowywać do rosnących wymagań klientów.

Dlatego też 4 lata temu kilkaset metrów od budynku gościńca, na "Malinowym Wzgórzu" powstał kompleks 7 sześcioosobowych ekskluzywnych domków. Każdy  wyposażony w kominek, saunę i taras z zapierającym dech w piersiach widokiem. Na ogrodzonym terenie znajduje się plac zabaw, duża altana i sala konferencyjno-bankietowa "Malinowy Raj", w której organizowane są wesela, chrzciny, przyjęcia komunijne, różnego rodzaju przyjęcia okolicznościowe i bankiety, konferencje i szkolenia. Wnętrze sali, jak i domków zaprojektowane są z dużym smakiem. 

Nieopodal, nad Jeziorem Ostrzyckim znajduje się należąca do gościńca kameralna plaża z pływającym pomostem, kajakami, łódkami i rowerami wodnymi. Jest więc możliwość i wędkowania i pływania po pięknym jeziorze. W chłodniejsze dni wypoczywający goście  mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów górskich i spróbować swoich sił w trudnym, górzystym terenie.

Dla gości ceniących komfort, ciszę, smaczne jedzenie i miła, domowa atmosferę malinowy kompleks wypoczynkowy zdaje się idealnym miejscem.

Gościniec Malinówka
Krzeszna 114 k.Wieżycy,
83-316, Gołubie

e-mail: [email protected]

tel: 604 97 80 67 

tel: 735 937 566

www.gosciniecmalinowka.pl

www.malinowy-raj.pl

www.facebook.com/GosciniecMalinowka

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone