Zamknij
REKLAMA

Pracownia projektowa MR Studio pomoże w realizacji marzeń

05:13, 10.03.2020 | nadesłane/Martyna Rychert artykuł sponsorowany
foto.MR Studio

Planując budowę wymarzonego domu należy pamiętać, że początek inwestycji nie zaczyna się wraz z wbiciem pierwszej łopaty. Większość kluczowych decyzji Inwestor podejmuje jeszcze przed rozpoczęciem robót - musi znaleźć działkę, wybrać projekt, technologię budowy, źródło ciepła... Zadowolenie z efektu końcowego, czyli upragnionego domu, w znacznej mierze zależy od rozstrzygnięć przyjętych na tym etapie. Warto wiedzieć, że w gąszczu prawnym najczęściej zlecający budowę nie pozostaje sam. Już na etapie pracy z projektem architekt musi odpowiednio dostosować przyszły budynek do istniejących norm i przepisów – dokładnie tak dzieje się w pracowni architektonicznej MR Studio.

Postaw na dobrego architekta

Właścicielka Pracowni architektonicznej Mr Studio - Martyna Rychert jest absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Gdańskiej. W 2016 roku uzyskała uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, w tym samym roku ukończyła również kurs projektowania i aranżacji wnętrz. W swoim wieloletnim doświadczeniu w branży budowlanej pracowała zarówno w biurach projektowych jako asystent projektanta jak i w urzędzie – Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Kartuzach na stanowisku inspektora nadzoru budowlanego. Na własnej skórze odczuła wszystkie aspekty przepisów budowlanych obowiązujących w naszym kraju. Wie przez co przechodzi inwestor, który chce wybudować dom, projektant, który ten dom projektuje i musi sprostać jednocześnie wymaganiom Inwestora i przepisów, a także urzędnik, który musi czuwać nad przestrzeganiem zawiłych i nie zawsze jednoznacznych przepisów.

Projekty architektoniczno-budowlane i adaptacje

Pracownia projektowa MR Studio Martyna Rychert z Kartuz pomaga swoim klientom od samego początku, czyli przelania pomysłów o wymarzonym domu na papier, poprzez koncepcje, projekt, aż do uzyskania pozwolenia na budowę. W MR Studio realizowane są zarówno adaptacje projektów typowych do warunków miejscowych jak i projekty indywidualne - „szyte na miarę” według potrzeb i oczekiwań Inwestora. Nierzadko osoby planujące budowę własnego domu obawiają się, że indywidualny projekt domu jest zbyt kosztowny. Tymczasem okazuje się, że koszt wykonania projektu indywidualnego jest porównywalny bądź niewiele przewyższa koszt zakupu projektu gotowego oraz adaptacji, którą musi wykonać architekt dostosowując go do warunków miejscowych. Klient przychodząc do biura nie musi się o nic martwić. W jednym miejscu zleca przygotowanie projektu domu i odbiera odpowiednią zgodę na jego budowę.

Aranżacja wnętrz

Ale to nie koniec...przed rozpoczęciem budowy warto też pomyśleć o aranżacji wnętrza. To zadanie także warto zlecić pracowni MR Studio. Z taką pomocą każde pomieszczenie zyska niepowtarzalny charakter, a wszystkie razem stworzą spójną całość. Aranżacja wnętrza domu może stanowić oddzielne zagadnienie, jak również funkcjonować jako dopełnienie projektu budowlanego. Profesjonalnie przygotowane wizualizacje pozwolą lepiej wyobrazić sobie przyszłe wnętrze i poczuć jego klimat. Decydując się na projekt wnętrz, możemy wybrać jeden z trzech pakietów projektowych. Podstawowa opcja zawiera kilka przykładowych aranżacji wnętrz w różnych układach oraz wizualizację. Dla tych, którzy potrzebują szczegółowej dokumentacji i dodatkowej pomocy, istnieje zakres rozszerzony, zawierający także dokumentację wykonawczo-techniczną oraz kosztorys materiałów, mebli, usług. Kompleksowa usługa projektanta wnętrz polega także na nadzorze nad realizacją projektu, co zdejmuje znaczny ciężar z barków klienta. Współpraca z architektem oszczędza Ci niepotrzebnego stresu – to tak naprawdę Twój spokój, wygoda oraz harmonijna i efektownie urządzona przestrzeń.

Legalizacja budynków i zakończenie budowy

Zdarza się, że Inwestor chciałby istniejący budynek zalegalizować bądź rozbudować, przebudować albo zmienić sposób użytkowania. Jednakże, nie posiadając żadnych dokumentów formalno-prawnych, nie wiadomo jak się do tego zabrać. Teraz nie będzie to problemem, gdyż MR Studio wytłumaczy krok po kroku jak będzie wyglądała cała procedura w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego i przygotuje niezbędną dokumentację związaną z: legalizacją istniejących budynków, legalizacją istotnych odstępstw od projektów budowlanych, zawiadomieniem o zakończeniu budowy oraz oddaniem budynków do użytkowania.

Zrealizowane projekty mogą Państwo także obserwować na profilach społecznościowych:

instagram / [email protected]

https://www.facebook.com/mrstudioo-2320927944901162/

 

Zapraszamy do współpracy

Pracownia projektowa

MR Studio Martyna Rychert

e-mail: [email protected]

tel.: 509 934 567

nadesłane

 

 

 


 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone