Zamknij
REKLAMA

Wakacje na wsi? Zobacz, jaki internet sprawdzi się najlepiej!

10:09, 08.07.2020 | mat.nadesłane
fot.nadesłane
REKLAMA

Wyjazd na wieś z dala od cywilizacji, miejskiego zgiełku i tłumu ludzi dla wielu osób jest przepisem na idealne wakacje. Nie zawsze jednak chce się zrezygnować ze wszystkich zdobyczy nowoczesnej technologii. Dostęp do mobilnego internetu z całą pewnością jest jedną z tych, do której warto mieć dostęp nawet podczas wakacji na wsi. Nie tylko zapewni rozrywkę wieczorami, ale również pomoże znaleźć ciekawe atrakcje i szlaki turystyczne w okolicy. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach. Jaki internet mobilny sprawdzi się najlepiej na wsi? Sprawdźmy!

Czy mobilny internet na wsi działa gorzej niż w mieście?

Żeby komfortowo korzystać z mobilnego internetu, kluczową kwestią jest odpowiedni zasięg. Wiele osób sądzi, że siła sygnału, a tym samym jakość połączenia z internetem, jest o wiele gorsza za miastem. W praktyce często okazuje się, że internet mobilny na wsi może działać lepiej niż w mieście.

Wszystko zależy od tego, jaka odległość dzieli nas od nadajnika. Jeśli jest blisko, najczęściej internet działa bez zarzutu – zazwyczaj sieć jest mniej przeciążona, bo mniej użytkowników korzysta z niej jednocześnie, mniej jest też przeszkód terenowych, jak wysokie budynki, które również mogą osłabiać siłę sygnału.

Nie oznacza to jednak, że wybór odpowiedniego dostawcy nie ma znaczenia. Wręcz przeciwnie! Warto wybrać operatora, który ma gęstą sieć nadajników. Dzięki temu nawet w najmniej zaludnionych terenach można cieszyć się dostępem do sieci. Internet mobilny Orange dociera do ponad 99% populacji Polski, więc w kontekście zasięgu będzie to idealny wybór na wakacje na wsi.

Jak dużo internetu potrzeba podczas wakacji na wsi?

O tym, jak dużo potrzeba internetu podczas wakacji na wsi, decyduje kilka czynników. Przede wszystkim jak długi jest wyjazd. Weekendowy wypad za miasto z całą pewnością będzie bardziej „oszczędny” jeśli chodzi o transfer danych niż dwutygodniowe wakacji na wsi w gospodarstwie agroturstycznym.

Kolejna kwestia to przeznaczenie internetu. Jeśli ktoś chce w dużym stopniu odciąć się do świata, a z internetu korzystać tylko, gdy będzie to absolutnie niezbędne, na przykład do komunikacji z bliskimi czy okazjonalnego uruchomienia nawigacji, duży pakiet nie będzie potrzebny. 2-3 GB na tygodniowe wakacje na wsi w takiej sytuacji w zupełności wystarczą.

Jeśli jednak ktoś chce oglądać wieczorami filmy lub seriale, wówczas na tydzień niezbędne może być nawet 10-15 GB. Jeśli planujesz wyjazd rodzinny, a z dostępu do sieci będą chciały intensywnie korzystać 3 lub 4 osoby, niezbędne może okazać się nawet 20-25 GB.

Przydatne aplikacje podczas wakacji na wsi

Internetu nie musisz traktować jedynie jako rozrywki podczas wakacji. Sprawdzi się idealnie do poznawania okolicy, a smartfon lub tablet z dostępem do mobilnego internetu może stać się podręcznym, interaktywnym przewodnikiem.

Warto zainstalować na nim aplikację TripAdivisor, która pokazuje wszystkie warte zobaczenia atrakcje i miejsca w najbliższej okolicy. Mogą być to zarówno piękne miejsca przyrodnicze, historyczne lub rozrywkowe, jak i najlepsze restauracje, knajpki lub zajazdy, które zdecydowanie warto odwiedzić, a nie zawsze reklamują się przy głównych drogach.

Warto pamiętać też o tym, że wiele aplikacji nawigacyjnych ma też możliwość wytyczania szlaków pieszych i rowerowych – w tym kontekście znacznie ułatwią znalezienie najciekawszych ścieżek i dróg, które w innych okolicznościach mogły zostać ominięte.

Internet mobilny Orange na wsi – idealny wybór na wakacje

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wyżej kwestie, internet mobilny Orange jest idealnym wyborem na wakacyjny wypad na wieś. Można zdecydować się na niewielki pakiet transferu danych, który będzie idealny dla osób korzystających z dostępu do sieci okazjonalnie, tylko do najbardziej podstawowych funkcji.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać ofertę z dużym pakietem, który stworzony jest dla osób, które, nawet podczas wakacji na wsi, chcą być ciągle w kontakcie oraz mieć dostęp do multimediów i serwisów streamingowych z muzyką czy filmami. Z ofertą internetu mobilnego Orange możesz zapoznać się pod tym linkiem: https://www.orange.pl/internet-mobilny.

 

(mat.nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA