Zamknij
REKLAMA

Nowa siedziba TR Warszawa

12:19, 22.04.2022 | mat.partnera
REKLAMA

Chociaż istnienie TR Warszawa sięga 1945 roku, kiedy w podziemiach kamienicy otwarto scenę Miejskich Teatrów Dramatycznych, to instytucja usamodzielniła się dopiero w 1972 roku.

Od lat 90. teatr stał się nie tylko popularnym, ale też jednym z najbardziej interesujących instytucji w kraju. Natomiast od jakiegoś czasu na widowni zaczęło brakować miejsc, dlatego potrzebna była nowa i większa przestrzeń spotkań aktorów z publicznością.

Jak będzie wyglądać nowa siedziba TR Warszawa?

Nowa siedziba TR Warszawa to część imponującego kompleksu, w którym ma się też mieścić Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Obiekt znajduje się w centrum Warszawy przy placu Defilad, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki.

Ma to być jeden z najbardziej nowoczesnych budynków teatralnych w Europie. Innowacyjna inwestycja została zaprojektowana tak, aby wpasować się w otaczającą go przestrzeń. Parter ma być przeszklony, a fasada pokryta metalem.

We wnętrzach będą odbywać nie tylko pokazy spektakli, ale też wydarzenia filmowe i muzyczne oraz widowiska interdyscyplinarne. Sala główna posiada aż 700 miejsc siedzących, a przestrzeń małej sceny 150. W obydwu przypadkach przestronną scene i widownię można dowolnie konfigurować. Podziemia przeznaczono m.in. na pracownie teatralne.

Spektakle TR Warszawa

W pierwszych dekadach istnienia teatru pojawiały się sztuki napisane przez Stanisława Tyma, Jarosława Iwaszkiewicza, Karola Wojtyły, ale też Juliusza Słowackiego, Alekandra Fredry i Witolda Gombrowicza.

Dziś wystawiane są rozmaite spektakle, zarówno polskie, jak i zagraniczne. Przedstawienia grane są na podstawie tekstów artystów takich jak Dorota Masłowska, ale też Pier Paolo Pasolini lub Stanisław Lem. Jeśli chcielibyście sprawdzić TR Warszawa spektakle, wystarczy wejść na portal ewejsciowki.pl

 

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%