Zamknij
REKLAMA

Kto zasługuje na "Gryfa Gospodarczego 2022"? Można zgłaszać kandydatury

15.40, 14.08.2022 UMWP/oprac.W.D. Aktualizacja: 19.54, 14.08.2022
Skomentuj fot.Piotr Połczański
REKLAMA

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaprasza do udziału w konkursie firmy z całego regionu, które przyczyniają się do jego rozwoju lub promują swoją działalnością Pomorskie na arenie krajowej i zagranicznej. Warto zgłaszać kandydatury lokalnych pracodawców i przedsiębiorstw. Nagrody przyznawane są w dziewięciu kategoriach.

Rusza kolejna edycja konkursu o Nagrodę Pomorską "Gryf Gospodarczy 2022". Udział w konkursie to nie tylko prestiżowa statuetka, ale przede wszystkim możliwość zaprezentowania swojej działalności, a także okazja do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych.

Finaliści konkursu są też wielokrotnie nominowani do innych renomowanych nagród gospodarczych, takich jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, czy Nagroda Polskiej Rady Biznesu.

Nagroda Pomorska "Gryf Gospodarczy”, jest przyznawana wspólnie przez Pomorską Radę Przedsiębiorczości i marszałka województwa pomorskiego. Jej celem jest promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, szczególnie takich, które są zbieżne z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie.

W ramach tegorocznej edycji, statuetki zostaną przyznane w dziewięciu kategoriach głównych:

Lider innowacji – nagradzane będą firmy wprowadzające na rynek innowacyjne usługi i produkty, przyczyniające się do rozwoju inteligentnych specjalizacji Pomorza.

Lider eksportu – kategoria skierowana do przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową, a pod uwagę brane będą nie tylko wielkość eksportu, a przede wszystkim konsekwentne rozszerzanie rynków zbytu.

Lider inwestycji – skierowana do przedsiębiorstw, których działalność inwestycyjna wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych, zwłaszcza ich wpływ na rozwój gospodarczy otoczenia.

Lider odpowiedzialności społecznej – skierowana do przedsiębiorstw, które są zaangażowane m.in. w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, wspierają i wdrażają działania na rzecz ochrony środowiska, zwłaszcza takie, które mają pozytywny wpływ na otoczenie firmy.

Pomorski start-up skierowana jest do przedsiębiorstw, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat i wyróżniają się nowatorskim pomysłem, stabilnym źródłem finansowania, społeczną i biznesową wartością start-upa.

Lider kształcenia zawodowego – skierowana jest do pracodawców, którzy angażują się i aktywnie wspierają kształcenie zawodowe uczniów podejmując współpracę ze szkołami zawodowymi z województwa pomorskiego.

Lider rozwoju kompetencji – skierowana do przedsiębiorstw, które dbają o podnoszenie kompetencji i umiejętności osób tworzących firmę i traktują politykę szkoleniową jako uczenie się przez całe życie.

Lider zielonej transformacji - skierowana do przedsiębiorstw, które wprowadzają systemowe rozwiązania w procesie produkcji lub organizacji, w realny sposób minimalizujące negatywny wpływ przedsiębiorstwa na środowisko.

Gmina przyjazna przedsiębiorcom – skierowana do samorządów lokalnych na terenie województwa pomorskiego, które konsekwentnie i systematycznie prowadzą działania na rzecz rozwoju i wspierania przedsiębiorczości na swoim obszarze.

Dodatkowo, media i instytucje patronujące konkursowi wyłonią spośród uczestników laureata Gryfa Medialnego. Sponsorem głównym konkursu jest mBank SA. Sponsorem Olivia Business Centre. Partnerem merytorycznym konkursu jest PwC. Partnerami konkursu są Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza oraz Wojewódzki Urząd Pracy.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są do 30 września br.  Szczegółowe informacje wraz z regulaminem dostępne są na stronie https://gryfgospodarczy.pl/

(UMWP/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (10)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Staniszewski chłop Staniszewski chłop

2 2

Pierwsza nagroda należy się naszym babom , zajmują miejsca w rankingach za płoty , nienawiści 08:07, 15.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarioMario

2 4

Powinna buć yo taka firma ktòra dba nie tylko o klienta ale przedewszystkim o pracownika . Dba , motywuje , wspiera w trudnym czasie . Przede wszystkim taka ktora nie obcinała penscji w czasie covidu. Locdownu. Tylko dodawała wiary
I siły ze , bedzie dobrze. Mam nadzieje ze ,wsrod wyròżnionych znajdą się właśnie takie firmy 18:54, 23.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kama83Kama83

3 1

A są takie?? 19:27, 23.07.2022


leżę w wannieleżę w wannie

5 1

Najlepsza firma jest zawsze jednoosobowa. Tam relacja szef - pracownik jest idealnie wyważona i nie ma konfliktów ani nawet podejrzanych spojrzeń. Nie ma też problemów z urlopem czy podwyżką. 19:07, 23.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AbdulAbdul

2 4

Jak to jaka
Firma PiS od której otrzymałem węgiel za 996 zł plus 3000 zł plus paliwo niższe niż 8 zł plus cukier który jest plus.....
Jarosław Jarosław Jarosław... 07:59, 24.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

***** *** _***** *** _

0 2

Zgłaszam kandydaturę szefa rządu. 19:41, 14.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pisiorek Pisiorek

1 0

Niekwestionowanym zwycięzcą jest Władimir Putin, który rozwala całą gospodarkę tęczowej UE. Tylko Putin ! 19:49, 14.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Wołodia PutlerWołodia Putler

0 0

oszczędza na papierze toaletowym, bo ty mu codziennie wiele razy dokładnie wylizujesz rów, a ty oszczędzasz na pożywnych posiłkach. Oczień charoszaja koopierativa. Mołodjec pisiorek, mołodjec ! 12:15, 24.08.2022


REKLAMA
0%