Zamknij
REKLAMA

Jakie obrazy święte można podarować na prezent?

12.11, 10.08.2022 mat.partnera Aktualizacja: 12.13, 10.08.2022
REKLAMA

Pierwsza Komunia Święta to taka uroczystość, gdzie oprócz prezentów "świeckich" i praktycznych wypadałoby dać coś dyskretnego, co jednocześnie nawiązuje do charakteru spotkania rodzinnego. Jaki prezent o charakterze religijnym można zabrać ze sobą na uroczystość rodzinną o charakterze religijnym, by dziecko nie zapomniało, że wiara i wartości duchowe są w tym wszystkim najważniejsze? Dobrym pomysłem na prezent komunijny będą srebrne obrazy. A może chrzestni z talentami plastycznymi sami wymyślą obrazki święte, które będzie można oprawić w piękne, ręcznie rzeźbione ramy? 

Srebrne obrazy - nie tylko jako pamiątki z pielgrzymek 

Większości srebrne obrazy kojarzą się z pamiątkami chętnie sprzedawanymi na deptakach w takich miejscowościach kultu religijnego jak Licheń, Częstochowa czy Niepokalanów. Trzeba przyznać, że wiodące w sieci sklepy z dewocjonaliami prezentują znacznie bogatszy i nierzadko ciekawszy pod kątem estetycznym wybór, niż typowe stoiska z obrazami przy kaplicach i kościołach. Gustowne obrazki święte, w różnych, także tych najmniejszych formatach sprezentować można jako pamiątkę - talizman na szczęście, życząc wytrwania w wierze człowiekowi, przed którym czekają intensywne, młodzieńcze lata i bujny okres dorastania. Na obrazkach można znaleźć pięknie odzwierciedlone podobizny Matki Boskiej, Jezusa, Apostołów, różnych Świętych, a także zjawisk niezwykle fantazyjnie opisywanych w najstarszej księdze świata - czyli w Biblii. 

Obrazki święte - dyskretna pamiątka z dobrą energią 

Kolorowy obrazek święty z Aniołem Stróżem to motyw, który potrafi wzruszyć nawet najbardziej zatwardziałego herosa. Anioł Stróż jest właśnie najczęściej stosowanym motywem na obrazkach przeznaczonych dla dzieci. Nic w tym dziwnego, jego głównym zadaniem jest wszak ochrona bezbronnej istoty przed wszystkim, co złe, także wtedy, gdy dorośnie i zacznie się zmagać z problemami, których już nie będzie można powierzyć rodzicom. Obrazki święte dla dzieci, mimo poruszania poważnej tematyki, są przygotowane zawsze w bogatych, pastelowych paletach, dzięki czemu cieszą kolorami nawet po wielu latach od chwili, kiedy zawisły na domowej ścianie dziecięcego pokoju. Ramki wybiera się najczęściej w kolorach naturalnych - brązowym, miodowym, a także białym. Najczęściej rodzice decydują się umieścić pamiątkę w postaci obrazu tuż nad miejscem zasypiania dziecka. 

Srebrne obrazki święte kupisz na stronie: https://lanotti.com/obrazki-srebrne-c12.html

Srebrne obrazy i obrazki święte - niedrogie, ale trwałe 

Dodając obrazki święte jako uzupełnienie do prezentu typu rower, odtwarzacz płyt czy komputer, pokazujemy dziecku, że dobra doczesne nie mają tak naprawdę przewagi nad naszą duchowością i że cieszenie się rzeczami materialnymi można pogodzić z dbaniem o własną duszę. Srebrne obrazy w eleganckich ramkach dają się świetnie zapakować w typowe opakowania przeznaczone dla prezentów służących aranżacji wnętrz. Na odwrocie można zamieścić czułą dedykację, najlepiej przy użyciu niezmywalnego flamastra lub zwyczajnym długopisem. Umieszczony na ścianie obrazek rozjaśni cały pokój już od pierwszej chwili. 

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%