Zamknij

Meczowe Mistrzostwa Polski w klasie OMEGA

11.02, 02.07.2015 nadesłane
Skomentuj
REKLAMA

Na wodach Jeziora Brodno Wielkie koło Kartuz rozegrane zostały Meczowe Mistrzostwa Polski w klasie Omega. Rozegrano 40 wyścigów. Na najwyższym stopniu podium stanęła załoga Krzysztofa Małeckiego z Giżycka.

Poza rywalizacją o krajowy prymat zawodnicy walczyli również o punkty do klasyfikacji Pucharu Świata. Na regaty zaproszonych zostało dziesięć załóg z całej Polski, ostateczne do rywalizacji przystąpiło ich dziewięć.

Format regat meczowych to rywalizacja załóg jeden na jeden w bardzo krótkich i intensywnych wyścigach, które odbywają się blisko brzegu. Dzięki takiej formule żeglarstwo jest bardziej dostępne i zrozumiałe dla publiczności, która licznie stawiła się w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w Złotej Górze.

Od początku warunki wietrzne nie rozpieszczały zarówno zawodników jak i komisji sędziowskiej prowadzącej zawody. Z powodu braku lub bardzo dużych zmian kierunku wiatru, sędziowie byli niejednokrotnie zmuszani do przerywania wyścigów. Jednak duża dyscyplina zawodników, którzy przez kilka godzin utrzymywali gotowość startową sprawiła, że ostatecznie przeprowadzone zostały wszystkie zaplanowane wyścigi i pełen format regat.

W rundzie eliminacyjnej, w której każda załoga spotykała się z każdą od początku prym wiodły załogi prowadzone przez Krzysztofa Małeckiego z Giżycka oraz reprezentantów AZS Politechnika Gdańska Sławomira Plichty i Patryka Richtera. Dobrą formę pokazał również Igor Tarasiuk. Niespodziewanie do walki włączył się również Piotr Małecki z Giżycka.

Eliminacje bez straty punktu zwyciężył młodszy z barci Małeckich ? Krzysztof. Do samego końca trwała walka o pozostałe trzy miejsca premiowane awansem do finałów. Ostatecznie do decydującej rozgrywki awansowali Piotr Małecki, Sławomir Plichta i Patryk Richter.

Komisja sędziowska, z powodu braku czasu (Instrukcja Żeglugi regat określa godzinę ostatniego startu, która nie może być przekroczona) podjęła decyzję o rezygnacji z meczów półfinałowych i przystąpiła od razu do finałów, w których o złoty medal, w bratobójczym pojedynku spotkali się Piotr i Krzysztof Małeccy, a o brązowy Patryk Richter i Sławomir Plichta.

W pojedynku o zwycięstwo w regatach Krzysztof Małecki żeglujący w załodze z Bartoszem Banasikiem i Patrykiem Wojtkiewiczem, potwierdzili swoją supremację (nie przegrali żadnego wyścigu w regatach) i bardzo pewnie pokonali Piotra Małeckiego (załoga ? Mieszko Murawski, Rafał Kuszka). Rywalizacja o trzecie miejsce była bardziej wyrównana, ale zwycięsko wyszedł z niej pochodzący z Kartuz Sławomir Plichta w załodze z Patrykiem Płotką i Mikołajem Gielniakiem.

(UM Kartuzy, oprac.W.D.)

(nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%