Zamknij

Regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich przy silnym wietrze

22:24, 05.07.2018 | nadesłane
REKLAMA
Skomentuj
fot.GOKSiR Chmielno

61 załóg brało udział w siedmiu wyścigach regat o Puchar Jezior Chmieleńskich w ramach IV edycji Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Dominował silny, porywisty wiatr i nie obyło się bez przygód. Było wiele wywrotek i kilka optimistów holowano na brzeg.

Po zakończeniu regat wójt gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski i dyrektor GOKSiR Chmielno Edyta Klasa wręczyli puchary, dyplomy, medale i upominki. Najpierw puchary odebrali zawodnicy startujący w formule Open. W tej kategorii pierwsze miejsce zdobyła załoga w składzie: Arkadiusz Sendlewski, Sławomir Dunst, Marek Kropidłowski i Wiktor Patoka.

W klasie Omega pierwsze miejsce uzyskała załoga: Tadeusz Marszałkowski, Artur Kozłowski i Karol Trzebiatowski, a w klasie Cadet pierwsze miejsce wywalczyli: Olga Szarmach i Aleksandra Norkowska z UKS Wodniacy Garczyn. W klasie Optimist UKS zwyciężył Wiktor Pawelczyk z Port Mechelinki, a w gr. 0 Aleksander Hendrych z UKS Wodniacy Garczyn.

Najmłodsza uczestniczka chmieleńskich regat Zosia Brzozowicz z Port Mechelinki otrzymała Puchar dla Najmłodszego Zawodnika.

Organizatorami regat byli Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie oraz KS Damroka we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Regaty dofinansowane były Przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Gminę Chmielno. Cykl regat objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

(GOKSiR Chmielno, oprac.W.D.)

(nadesłane)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

SłowaSłowa

1 0

podziękowania dla pani Asi, za jej sportowe zaangażowanie i sukcesy w pracy z młodzieźą. 10:38, 06.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PodziękowaniePodziękowanie

0 0

dla pani Asi za włożony wysiłek w pracy z żeglarzami - juniorami. Za prowadzenie klubuDulka 08:54, 09.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone