Zamknij

Budmax Przodkowo mistrzem Żukowskiej Ligi Orlika

13:26, 07.06.2019 | nadesłane: OKiS Żukowo
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane/OKiS Żukowo

W czwartek w Żukowie zakończyła się VII edycja rozgrywek piłkarskich pod nazwą Żukowska Liga Orlika. Mistrzem została drużyna Budmax Przodkowo, drugie miejsce zajęły Czarne Diabły Żukowo, trzecie Mar Dan Koop Borkowo.

W tegorocznych zmaganiach udział wzięło ponad 200 zawodników zrzeszonych w 12 drużynach. Drużyny rozegrały łącznie 66 spotkań. Zawody odbywały się z poszanowaniem zasad Fair Play, o czym świadczy znikoma ilość kontuzji, głównie wynikających z sytuacji przypadkowych oraz dużo mniejsza ilość kar indywidualnych niż w poprzednich sezonach. Niespodzianką i przykładem na grę Fair Play jest to, że sędziowie nie musieli w tym sezonie używać czerwonej kartki, żaden z zawodników takowej nie otrzymał bezpośrednio w meczu. 

fot. nadesłane

Tegorocznej dekoracji drużyn oraz nagrodzonych zawodników dokonali burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Witold Szmidtke, przewodniczący KKFSiR RM w Żukowie Andrzej Karczewski oraz dyrektor Ośrodka Kultury Sportu w Żukowie Aleksandra Rogalewska-Kania. Organizatorzy przygotowali oprócz pucharów, dyplomów i medali okolicznościowe statuetki dla wyróżniającego się bramkarza oraz najlepszego strzelca VII edycji Żukowskiej Ligi Orlika.

Mistrzem VII edycji rozgrywek została w tym sezonie drużyna Budmax Przodkowo, która to zgromadziła 30 punktów, strzeliła 95 bramki tracąc przy tym 32. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Czarne Diabły Żukowo, a na trzecim Mar Dan Koop Borkowo.

fot. nadesłane/OKiS Żukowo

Na kolejnych pozycjach uplasowały się następujące drużyny:

4. GTS Gdynia

5. Alsat Żukowo

6. Alfa Foxarming

7. Power Czaple

8. Armin Style Lamkar

9. Boterm Stacje Paliw

10. Elas Pol Niestępowo

11. SKS Vigo Tuchom

12. Radunia Glincz

Wśród strzelców najlepszym okazał się Piotr Żybko zawodnik drużyny Czarne Diabły Żukowo zdobywca 28 bramek.

Najlepszym bramkarzem okazał się Michał Szulta z drużyny Alfa Foxarming.

Nagrodę Fair Play wywalczyła drużyna Armin Style Lamkar.

Nagrodę niespodziankę, którą był kompletny strój sędziowski oraz pamiątkową statuetkę, otrzymał Waldemar Rychert, który sędziował prawie wszystkie pojedynki sezonu

(nadesłane: OKiS Żukowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone