Zamknij
REKLAMA

10. edycja Hydroaktywnych: burza, przerwane zawody i urodzinowy tort

17:36, 09.06.2019 | M.D
Skomentuj fot. A.Dz.
REKLAMA

Dziesiątą edycję Hydroaktywnych uczestnicy zawodów zapamiętają na długo: zawody przerwane zostały przez gwałtowną burzę, na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Był urodzinowy tort, głośne sto lat, hydroaktywna piosenka, koncert zespołu Mietek Blues Band i zabawa do późna.

Jubileuszowe Ogólnopolskie Zawody Kajakowe Hydroaktywni przeszły do historii - i to dosłownie. A była to edycja wyjątkowa, nie tylko ze względu na warunki atmosferyczne - w zawodach brała udział rekordowa liczba uczestników: ponad 100!

Po raz pierwszy przygotowano kategorię dla niepełnosprawnych, na której stawili się zawodnicy z całej Polski. Był spływ rodzinny na orientację, zawody dla poważniejszych pasjonatów kajakarstwa, czyli na dystansie 50 km. Uczestnicy tych kategorii na szczęście zdążyli ukończyć zawody przed burzą.

Uczestnicy zawodów w kategorii Jedynki, Dwójki i spływu rodzinnego. fot. A.Dz.

Ci, którzy brali udział w zawodach na dystansie 18 kilometrów, czyli "jedynki" i "dwójki", musieli przerwać wyścig i dobić do brzegu, gdyż szalejący żywioł nie pozwolił na kontynuowanie wyścigu. Po przejściu ulewnej burzy organizatorzy: Kajaki Słupia i Fundacja Aby Chciało się Chcieć, podjęli niełatwą decyzję o przerwaniu zawodów ze względów bezpieczeństwa. Wszyscy zawodnicy (w tym biorące udział w zawodach przedstawicielki Expressu Kaszubskiego) zostali nagrodzeni dyplomami za udział. Puchary i medale zostały w Kajlandii, a nagrody rzeczowe zostały rozlosowane wśród uczestników.

fot. M.Dz.

fot. M.Dz.

fot. A.Dz.

Odbyło się także losowanie prezentu z okazji 10. urodzin - jednoosobowego kajaka turystycznego. Otrzymał go Maciej Modzelewski, a zwycięzcę wylosował wójt gm. Sulęczyno Bernard Grucza. Włodarz gminy wręczał także dyplomy i puchary tym zawodnikom, którzy zdołali ukończyć zawody.

fot. M.Dz.

Specjalnie dla komandora zawodów Witolda Zalewskiego Hydroaktywni przygotowali tort i piosenkę. Uczestnicy mieli okazję posłuchać opowieści podróżnika Lecha Flaczyńskiego z jego wyprawy na Alaskę. Był koncert zespołu Mietek Blues Band, który bisował aż kilka razy i potańcówka do późnych godzin nocnych. Niespodzianką był też pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Muspel.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

WiedźmaWiedźma

1 0

Miło się ogląda tak dużo uśmiechniętych twarzy 09:53, 10.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA