Zamknij

Sierakowice. Drużyna Agenty zwycięzcą turnieju charytatywnego

13:14, 29.07.2019 | nadesłane: M.W-L, oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane/M.W-L

W niedzielę w Sierakowicach odbyła się VI edycja turnieju piątek piłkarskich. Ta sportowa impreza miała charytatywny wymiar - zawodnicy, jak i kibice przynosili nakrętki, płyty CD, baterie itp, by wspomóc leczenie Kuby Jankowskiego. 

Do Sierakowic zjechały zespoły z różnych stron Pomorza, by wziąć udział w piłkarskim turnieju charytatywnym. W zawodach wzięło udział sześć zespołów - poziom gry był bardzo wysoki. Drużyny złożone były z czołowych zawodników niższych lig Pomorza, a także zawodników znanych z futsalu. Mistrzem został zespół Agenty za nimi Iwomar, na trzecim stopniu podium uplasowało się Słońce Kartuzy. 

Przyznano także nagrody indywidualne:

  • Król strzelców - Jakub Konkol (Agenty)
  • Najwszechstronniejszy zawodnik - Szymon Baska ( Kryzys Team Stężyca)
  • Najlepszy bramkarz - Piotr Konkol ( Iwomar)
  • Nagroda Fair Play - Marynarze Gdynia.

fot. nadesłane/M.W-L

Po raz drugi podczas zawodów zorganizowana została zbiórka nakrętek plastikowych, płyt CD, baterii, starych laptopów oraz innych urządzeń dla jedenastoletniego Kuby Jankowskiego ze Świątkowa, małej wsi położonej niedaleko Bytowa. Środki pozyskane z ich sprzedaży na skupach, wesprą leczenie Jakuba.

Kuba od urodzenia cierpi na bardzo poważne schorzenia - m.in. przepuklinę oponowo-rdzeniową, niedowład kończyn dolnych... Wymaga stałego leczenia i opieki. Po ponad 9-letniej intensywnej rehabilitacji, samodzielnie potrafi jeździć na rowerze rehabilitacyjnym, próbuje nauki chodzenia w ortezach i przy pomocy kul. W niedzielę mieszkańcy gminy Sierakowice, jak i uczestnicy turnieju podobnie jak w ubiegłym roku, wykazali ogromne wsparcie i przynosili to co mogli. 

Zwycięskim drużynom i nagrodzonym zawodnikom puchary wręczali rodzice Kuby Jankowskiego oraz on sam, co stanowiło podziękowanie za włożony trud zawodników i podziękowanie za pomoc.

Wyniki turnieju:

1) Agenty
2) Iwomar
3) Słońce Kartuzy
4) Kryzys Team Stężyca
5) Zielony Dwór
6) Marynarze Gdynia

REKLAMA
(nadesłane: M.W-L, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone