Żeglarze UKŻ Lamelka na podium Mistrzostw Świata

22:38, 05.08.2019 W.D Aktualizacja: 22:49, 05.08.2019
Skomentuj fot.UKŻ Lamelka fot.UKŻ Lamelka

Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski, zawodnicy klubu UKŻ Lamelka zdobyli brązowe medale Mistrzostw Świata w klasie cadet.

Załoga Paweł Kajeta i Tymotusz Roszkowski w drugim dnia regat zdobyła złoty medal za wyścig z przewagą ok. 100 m nad pozostałymi zawodnikami. Kartuscy żeglarze przez całe zawody pływali równo i mieli szansę nawet na srebrny medal, ale w końcówce zaliczyli nieco gorsze starty. Ostatecznie w Mistrzostwach Świata Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski zajęli trzecie miejsce. W ostatnim dniu regat podczas ostatniego wyścigu brązowy medal przypadł za wyścig kolejnej załodze z UKŻ Lamelka: M. Kurjańczyk i F. Nowak.

Na siódmej lokacie uplasowali się Michał Dębkowski i Zdzisław Bulik (MKS Dwójka Warszawa), a na dziesiątej Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis (PMOS Pisz). Kolejne polskie załogi zajęły dalsze miejsca. Złoty medal zdobyli Julian Finsterbusch i Franco Barone z Argentyny, a srebrny Thibaud Dirix i Thomas Winand z Belgii.