Zamknij
REKLAMA

Betclic sponsorem Lechii Gdańsk. Co wiemy o tym bukmacherze?

09:59, 19.08.2019 | mat.partnera
REKLAMA
fot.nadesłąne/Stock.Adobe.com.

Bukmacher Betclic został ważnym sponsorem Lechii Gdańsk. Bukmacher niedawno rozpoczął działalność na polskim rynku zakładów sportowych i od razu zdecydował się zostać sponsorem m.in. biało-zielonej drużyny z Gdańska. To ruch, który z pewnością ucieszy fanów Lechii.

Kibice Lechii Gdańsk mają powody do radości. Choć sezon rozpoczęli przeciętnie, to podopieczni Piotra Stokowca już wstawili pierwsze trofeum do klubowej gabloty. Do grona sponsorów klubu dołączyła bowiem niedawno bardzo poważna firma - bukmacher Betclic.

Ruch właścicieli firmy bukmacherskiej jest jak najbardziej zrozumiały. Betclic powraca ze swoją ofertą do Polski i chce od razu przypomnieć się swoim „starym” użytkownikom, jak i pozyskać nowych, m.in. wśród kibiców polskich klubów ekstraklasowych. Wybór Lechii Gdańsk jako jednego z beneficjentów sponsoringu w Polsce jest o tyle trafiony, że klub w tym roku reprezentował nas również w europejskich pucharach, choć trzeba przyznać że z marnym efektem. Z pewnością zastrzyk finansowy od nowego sponsora może pozwolić na zbudowanie w mieście Neptuna ciekawego zespołu w tym sezonie.

Firma Betclic z Lechią Gdańsk związała się roczną umową z opcją przedłużenia współpracy na kolejne sezony. Umowę zawarto na początku lipca. Bukmacher Betclic został jednym z najważniejszych sponsorów klubu, a jego logo pojawiło się na koszulkach zawodników w miejsce… innego przedstawiciela branży bukmacherskiej – firmy Totolotek. Logo eksponowane jest na plecach meczowych trykotów, pod numerem każdego z piłkarzy.

Co ciekawe, Betclic w ostatnim czasie został również sponsorem Reprezentacji Polski w siatkówce oraz piłkarskiego mistrza kraju Piasta Gliwice. Dlatego też rozegrany 13 lipca mecz o Superpuchar Polski nazywany był żartobliwie „derbami Betclica”. Czy wkrótce do grupy drużyn sponsorowanych przez tego bukmachera dołączą kolejne zespoły? Czas pokaże, a tymczasem można śmiało stwierdzić że firma bukmacherska z siedzibą na Malcie stawia na bardzo obiecujące projekty – bowiem zarówno Lechia jak i Piast pokazały, że chcą być czymś więcej niż tylko rewelacją jednych rozgrywek.

Lechiści swoją determinację do walki o najwyższe cele udowodnili szybkimi transferami, które pozwalają drużynie optymistycznie myśleć o wynikach w obecnym sezonie, który zresztą rozpoczęli nie najgorzej. Dołączenie do grona sponsorów firmy Betclic jest kolejnym – tym razem biznesowym – krokiem w budowie stabilnej i powtarzalnej drużyny.

Betclic – co wiemy o nowym sponsorze Lechii Gdańsk?

Bukmacher Betclic to firma bukmacherska doskonale znana w Polsce jak i za granicą. Popularność Betclic w Polsce wynika z wieloletniej obecności tej firmy na naszym rynku. Pomimo że bukmacher nie posiadał zezwolenia wydanego w Polsce, to za pośrednictwem internetu przez wiele lat docierał do polskich graczy, co, jak trzeba podkreślić, było niezgodne z polskimi przepisami prawa (osoby korzystające wówczas z oferty Betclic również mogły ponieść karę). Jednak ostatnie kilkanaście miesięcy przyniosło duże zmiany – Betclic najpierw zrezygnował z kierowania swojej oferty do osób mieszkających w Polsce, aby następnie zdobyć zezwolenie na legalną działalność w naszym kraju. Tak też się stało i dnia 26 września 2018 r. bukmacher otrzymał od Ministra Finansów zezwolenie nr PS4.6831.11.2017. Od tej pory Betclic jest całkowicie legalnym bukmacherem, który bez żadnych przeszkód może udostępniać swoją ofertę osobom przebywającym w Polsce. Możliwość wnoszenia zakładów poprzez stronę bukmachera została jednak udostępniona dopiero 1 lipca 2019 r. Od tego czasu bukmacher zawarł już także kilka umów sponsoringowych, m.in. z Lechią Gdańsk i Piastem Gliwice. Więcej informacji o Betclic: https://www.kod-promocyjny.com.pl/kod-promocyjny-betclic/. Należy jeszcze zauważyć, że pod marką Betclic działa spółka BEM Operations Limited, której siedziba znajduje się na Malcie. Nie jest to więc typowy polski bukmacher, jednak posiada on w Polsce przedstawiciela (z siedzibą we Wrocławiu) co jest wymagane polskimi przepisami prawa.

Tylko osoby pełnoletnie mogą korzystać z oferty bukmacherów. Zakłady bukmacherskie mogą spowodować uzależnienie od hazardu. Zawieranie zakładów w firmach nie posiadających polskiej licencji jest zagrożone karą finansową.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone