Zamknij
REKLAMA

Kiełpino. Bieg Arasmusa po raz czwarty i setki uczestników

10:18, 23.09.2019 | M.Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. Magda Dzienisz

Czwarty Bieg Arasmusa w Kiełpinie przyciągnął setki zawodników. W biegu głównym liczącym 5 km wzięło udział ponad 500 osób. Spośród mężczyzn najszybszy był Piotr Mielewczyk z Lęborka, pierwszą kobietą na mecie okazała się Marta Łagownik z Gdańska. 

Biegacze z całego Pomorza i nie tylko przybyli w niedzielę do Kiełpina, by wziąć udział w Biegu Arasmusa. Czwarta edycja imprezy cieszyła się dużą frekwencją, w samym tylko biegu głównym wzięło udział ponad 500 osób, licznie stawili się także mieszkańcy powiatu kartuskiego. Odbyły się także biegi rodzinne, bieg par czy konkurencje dla najmłodszych. 

Bieg na 5 km najszybciej pokonał Piotr Mielewczyk, który na metę przybiegł z wynikiem 0:15:02. Drugi był Szymon Belgrau z Międzyrzecza (0:15:36), trzeci - Arkadiusz Połeć z Gdańska (0:15:59). Najszybszą kobietą okazała się Marta Łagownik z Gdańska (0:16:48), druga na metę przybiegła Katarzyna Pobłocka-Głogowska (0:18:21), trzecia - Natalia Ruchlewicz ze Sztumu (0:19:09). 

fot. M.Dzienisz

Tej jednej z największych biegowych imprez na Pomorzu co roku przyświeca charytatywny cel - tegoroczna akcja miała na celu pomoc chorującej na raka Karolinie Treder z Somonina. 35-latka zmaga się z chorobą nowotworową. W styczniu bieżącego roku rozpoznano u niej ciężki przypadek raka piersi z przerzutem na węzeł chłonny. Kwota 3 zł z każdej opłaty startowej przeznaczona zostanie na leczenie i rehabilitację Karoliny. 

Wyniki dostępne są TUTAJ.

fot. M.Dzienisz

 

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

brawobrawo

4 0

brawo państwo Nowakowscy! 22:17, 23.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone