Zamknij
REKLAMA

Młodzi sportowcy otrzymali Nagrody Starosty za wybitne osiągnięcia

14:18, 19.11.2019 | M.D
Skomentuj fot. M.Dzienisz
REKLAMA

Armin Wilczewski, Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski otrzymali nagrody w kwocie 2 tys. zł za swoje osiągnięcia sportowe. Wyróżnienia wręczyli starosta Bogdan Łapa i wicestarosta Piotr Fikus.

Szesnastoletni Armin Wilczewski jest zawodnikiem Kartuskiego Klubu Kickboxingu Rebelia w Kartuzach. W sierpniu, podczas Mistrzostw Świata kadetów w kickboxingu na Węgrzech, zdobył tytuł Mistrza Europy.

- Armin jest objawieniem Polskiego Związku Kickoxingu. W 2018 r. trzykrotnie stawał na pierwszym miejscu Mistrzostw Polski w formule low-kick, light-contact oraz kick-light. Ten młody zawodnik określany jest jako nadzieja polskiego kickboxingu, a w 2019 r. osiągnął wszystkie możliwe trofea w światowym kickboxingu - informuje Starostwo Powiatowe w Kartuzach.

Armin mieszka w Tokarach, od dwóch lat otrzymuje również Stypendia Starosty Kartuskiego.

Siedemnastoletni Paweł Kajeta i trzynastoletni Tymoteusz Roszkowski są zawodnikami UKS Lamelka w Kartuzach. Na przełomie lipca i sierpnia podczas Mistrzostw Świata klasy cadet jako załoga klasy Cadet Pol 9602 Paweł Kajeta (sternik) i Tymoteusz Roszkowski (załogant) zdobyli trzecie miejsce.

Paweł Kajeta mieszka w Kartuzach, był już stypendystą sportowym Starosty Kartuskiego. Tymoteusz Roszkowski pochodzi natomiast z Brodnicy Górnej.

- Powiat kartuski stara się doceniać i nagradzać młodych utalentowanych sportowców. Życzę wam dalszego podnoszenia kunsztu sportowego. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia - podkreślał starosta Bogdan Łapa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (3)

kin.kin.

4 4

A gdzie nogroda za
osiągnięcia w zapasach tam są też wyniki 17:48, 19.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

grazagraza

2 1

wielkie brawa trzymam kciuki za dalsze sukcesy należało Wam się ??? 08:47, 20.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

....................

1 0

Trochę kartuskiego sportu i dwóch statystów ?? 19:14, 24.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA