Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Wielka gala Kaszuby Biegają. Poznaliśmy zwycięzców

21:01, 22.11.2019 | M.D
Skomentuj fot. Magda Dzienisz
REKLAMA

W Kartuskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie cyklu Kaszuby Biegają. 112 uczestników, którzy ukończyli wszystkie biegi, otrzymało tytuły Kaszubskich Stolemów. Poznaliśmy również zwycięzców generalnej klasyfikacji w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz całego cyklu. Zwycięzcami Kaszuby Biegają 2019 zostali Łukasz Kujawski z Żukowa i Alicja Misiak z Susza.

Tegoroczna edycja Kaszuby Biegają to 10 tysięcy uczestników, 200 kilometrów tras biegowych, 11 gmin, 5 powiatów oraz 4 tony zebranych nakrętek dla chorej Milenki z Żukowa. Zawody odbywały się także w powiecie kartuskim, m.in. Sierakowicach, Przyjaźni, Somoninie czy na Złotej Górze. Łącznie odbyło się dwanaście biegów oraz prolog cyklu w Chwaszczynie.

Wielka Gala podsumowująca rok 2019 odbyła się w piątkowy wieczór w Kartuskim Centrum Kultury.

fot. Magda Dzienisz

- Zawody te to walka z sobą, z własnymi słabościami. Jesteście ludźmi z pasją, pasję tę potraficie zaszczepiać w wasze środowisko i najbliższych. To w tym wszystkim jest najpiękniejsze. Właśnie to powoduje, że jesteście ludźmi, którzy są zdeterminowani, by dbać o własne zdrowie i kulturę fizyczną. Promujecie sport wśród małych społeczności, za to wam serdecznie dziękuję - mówił wiceburmistrz Kartuz Wojciech Jaworowski.fot. Magda Dzienisz

Zaproszeni goście, m.in. radna sejmiku województwa pomorskiego Danuta Rek, a także starosta Bogdan Łapa, gratulowali także organizatorowi cyklu Henrykowi Miotkowi.

Wyróżniono zawodników w kategorii open oraz poszczególnych kategoriach wiekowych. Ci, którzy ukończyli wszystkie biegi, otrzymali tytuły Kaszubskich Stolemów. Było to aż 112 osób nie tylko z Kaszub i Pomorza, ale i sąsiednich województw. Zwycięzcami Kaszuby Biegają 2019 zostali Łukasz Kujawski wśród mężczyzn i Alicja Misiak wśród kobiet. Drugie miejsca zajęli: Agnieszka Czoska i Grzegorz Kujawski, trzecie: Magdalena Roraf i Maciej Kwarta. Wręczono również nagrody m.in. dla biegowego małżeństwa czy biegowej osobowości roku.

Zawodnicy podkreślali wyjątkową atmosferę, jaka towarzyszy biegom oraz świetną organizację. Zaznaczali, że każdy bieg to wysiłek, pot, a nierzadko krew i łzy. Jednak, jak mówili, uczucie radości na mecie jest niepowtarzalne.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Z pełną klasyfikacją można zapoznać się TUTAJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

puste krzesłopuste krzesło

4 3

a gdzie jest szef magistratu Kartuzy ? 10:33, 23.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TttttTtttt

2 0

A gdzie wyróżnienie dla szefa od grilla który tak ciężko zawsze pracuje by Ci biegacze mogli na koniec smaczna kiełbasę zjeść pozdrawiam szefa od grilla Darka R.???? 15:03, 23.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA