Zamknij

Kartuzy. Wielka gala Kaszuby Biegają. Poznaliśmy zwycięzców

21:01, 22.11.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. Magda Dzienisz

W Kartuskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie cyklu Kaszuby Biegają. 112 uczestników, którzy ukończyli wszystkie biegi, otrzymało tytuły Kaszubskich Stolemów. Poznaliśmy również zwycięzców generalnej klasyfikacji w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz całego cyklu. Zwycięzcami Kaszuby Biegają 2019 zostali Łukasz Kujawski z Żukowa i Alicja Misiak z Susza.

Tegoroczna edycja Kaszuby Biegają to 10 tysięcy uczestników, 200 kilometrów tras biegowych, 11 gmin, 5 powiatów oraz 4 tony zebranych nakrętek dla chorej Milenki z Żukowa. Zawody odbywały się także w powiecie kartuskim, m.in. Sierakowicach, Przyjaźni, Somoninie czy na Złotej Górze. Łącznie odbyło się dwanaście biegów oraz prolog cyklu w Chwaszczynie.

Wielka Gala podsumowująca rok 2019 odbyła się w piątkowy wieczór w Kartuskim Centrum Kultury.

fot. Magda Dzienisz

- Zawody te to walka z sobą, z własnymi słabościami. Jesteście ludźmi z pasją, pasję tę potraficie zaszczepiać w wasze środowisko i najbliższych. To w tym wszystkim jest najpiękniejsze. Właśnie to powoduje, że jesteście ludźmi, którzy są zdeterminowani, by dbać o własne zdrowie i kulturę fizyczną. Promujecie sport wśród małych społeczności, za to wam serdecznie dziękuję - mówił wiceburmistrz Kartuz Wojciech Jaworowski.fot. Magda Dzienisz

Zaproszeni goście, m.in. radna sejmiku województwa pomorskiego Danuta Rek, a także starosta Bogdan Łapa, gratulowali także organizatorowi cyklu Henrykowi Miotkowi.

Wyróżniono zawodników w kategorii open oraz poszczególnych kategoriach wiekowych. Ci, którzy ukończyli wszystkie biegi, otrzymali tytuły Kaszubskich Stolemów. Było to aż 112 osób nie tylko z Kaszub i Pomorza, ale i sąsiednich województw. Zwycięzcami Kaszuby Biegają 2019 zostali Łukasz Kujawski wśród mężczyzn i Alicja Misiak wśród kobiet. Drugie miejsca zajęli: Agnieszka Czoska i Grzegorz Kujawski, trzecie: Magdalena Roraf i Maciej Kwarta. Wręczono również nagrody m.in. dla biegowego małżeństwa czy biegowej osobowości roku.

Zawodnicy podkreślali wyjątkową atmosferę, jaka towarzyszy biegom oraz świetną organizację. Zaznaczali, że każdy bieg to wysiłek, pot, a nierzadko krew i łzy. Jednak, jak mówili, uczucie radości na mecie jest niepowtarzalne.

fot. Magda Dzienisz

fot. Magda Dzienisz

Z pełną klasyfikacją można zapoznać się TUTAJ.

REKLAMA

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

puste krzesłopuste krzesło

4 3

a gdzie jest szef magistratu Kartuzy ? 10:33, 23.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TttttTtttt

2 0

A gdzie wyróżnienie dla szefa od grilla który tak ciężko zawsze pracuje by Ci biegacze mogli na koniec smaczna kiełbasę zjeść pozdrawiam szefa od grilla Darka R.🔥🔥🔥🔥 15:03, 23.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone