Zamknij
REKLAMA

Żukowo. Uroczyście podsumowano IV cykl Małe Kaszuby Biegają

09:54, 03.12.2019 | Kaszuby Biegają/oprac.W.D.
Skomentuj fot.Kaszuby Biegają
REKLAMA

Osiągają sukcesy naukowe, zbierają oceny w szkole i pomagają rodzicom w domu, zaś w weekend nie spędzają czasu przed telewizorami tylko stają na startach biegów z cyklu Małe Kaszuby Biegają. Musieli pokonać co najmniej pięć z ośmiu etapów, aby sklasyfikowano ich w tej największej imprezie biegowej w północnej Polsce.

Biegali na trzech dystansach w czternastu kategoriach na różnych trasach: w Somoninie, Kartuzach, Sierakowicach, Gniewinie, Wdzydzach, Bąkowie, Chmielnie i Przyjaźni. Nagrodzonych zostało 66 młodych adeptów, którzy na Uroczystość Podsumowania swojego biegowego roku zawitali z całymi rodzicami.

Wspominali też czempioni pięciokilometrowego cyklu Kaszuby Biegają, który w tegorocznej drugiej edycji liczył siedem etapów w poszczególnych miejscowościach: Chwaszczynie, Somoninie, Kartuzach, Wdzydzach, dwa razy w Żukowie i Przyjaźni. Podobnie jak w cyklu MKB ci, którzy zaliczyli pięć startów zostali sklasyfikowani, a najlepsi wyróżnieni i nagrodzeni na niedzielnej gali.

fot.Kaszuby Biegają

Twórca Kaszuby Biegają – dyrektor Henryk Miotk, skierował słowa podziękowania do władz gminy Żukowo, na czele z burmistrzem Wojciechem Kankowskim, która wspiera projekty Kaszubskiego Stowarzyszenia Kultury Fizycznej. W tym roku były to przede wszystkim biegi Kaszuby Biegają (Żukowo Biega) oraz Regionalna Liga Piłki Nożnej.

Nie zabrakło także wyróżnienia Adasia Stępskiego, dla którego powstał dziecięcy cykl biegowy. Chłopiec uczestniczy w biegach, zmagając się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Henryk Miotk zachęcał do wsparcia zbiórki pieniędzy na kosztowną, zagraniczną operację Adasia. O akcji można poczytać tutaj.

Zgromadzeni zostali zaproszeni na poczęstunek, a każdy otrzymał kalendarz naścienny Kaszuby biegają 2020. Tegoroczna odsłona Kaszuby Biegają przyciągnęła 10 tysięcy uczestników, wytyczono 200 km tras biegowych w 5 powiatach i 11 gminach, a w trakcie akcji zebrano 4 tony nakrętek dla chorej Milenki z Żukowa.

fot.Kaszuby Biegają

fot.Kaszuby Biegają

(Kaszuby Biegają/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA