Kartuzy. Kaszuby-Swim. W biegu pokazowym płynęli Kawęcki, Skierka i Stokowski

14:13, 22.02.2020 M.Dzienisz Aktualizacja: 10:52, 24.02.2020
Skomentuj fot. Magda Dzienisz fot. Magda Dzienisz

Ponad 200 młodych zawodników rywalizowało w sobotę na kartuskiej pływalni. W biegu pokazowym na 100 m stylem grzbietowym, wystartowali światowej klasy polscy grzbieciści: mistrz świata i mistrz Europy Radosław Kawęcki, mistrz Polski i wychowanek Cartusii Jakub Skierka oraz brązowy medalista mistrzostw Europy Kacper Stokowski.

Na 25-metrowym basenie w Kartuzach rywalizowali w sobotę zawodnicy w wieku 10-13 lat. W konkurencjach indywidualnych zawody przebiegły w czterech kategoriach wiekowych: rocznik 2010, 2009, 2008 i 2007. Rozegrano także sztafety.

Wcześniej, w biegu pokazowym na 100 m stylem grzbietowym, popłynęli Radosław Kawęcki, Jakub Skierka i Kacper Stokowski. Dla młodszych pływaków było to cenne doświadczenie - medaliści mistrzostw Świata, Europy i Polski chętnie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy.

Bardzo dobrze w zawodach poradziła sobie reprezentacja gospodarzy: GKS Cartusia zwyciężyła w sztafecie dziewcząt 4x50 stylem dowolnym (Paulina Burdon, Julia Chmielewska, Maja Gajewska, Michalina Grzech) oraz 4x 50 stylem zmiennym (Paulina Burdon, Amelia Skorowska, Maja Gajewska, Michalina Grzech). Złoto zdobyła też indywidualnie Paulina Burdon (100 m motylkowy - kat. 13 lat), a także srebro na 100 m grzbietowym. Michalina Grzech zdobyła natomiast złote medale na 100 m grzbietowym i 100 m stylem zmiennym.

Złoto i brąz dla Cartusii na 50m grzbietowym w konkurencji 10-latek zdobyły Lidia Tomczuk i Marta Byczkowska. Na 50m stylem grzbietowym w kat. 11-latek złoty medal zdobyła Wiktoria Wilczewska. Drugie miejsce w kategorii 10-latek zdobyła Zofia Gruda na 4x50 stylem motylkowym, srebro wywalczyła też Maja Grzech w kat. 12-latek na 100 m stylem grzbietowym. Na 50 m stylem klasycznym w kat. 10-latek złoty medal zdobyła Jadwiga Beyer. Na 100 m stylem klasycznym w kat. 12-latek srebro wywalczyła Natalia Formela. W kat. 13-latek na 100 m stylem klasycznym złoto wywalczyła Amelia Skorowska, zaś srebro Zofia Turowska. Na 50 m stylem dowolnym w kat. 11-latek drugie miejsce zajęła Matylda Malinowska. Na 100 m stylem dowolnym w kat. 11-latek srebrny medal zdobyła Maja Grzech, zaś w kat. 13-latek brązowy medal wywalczyła Maja Gajewska. Na 100 m stylem zmiennym w kat. 10-latek najlepiej popłynęła Zofia Gruda, a w kat. 11-latek Wiktoria Wilczewska

W kategorii chłopców na 50 m stylem grzbietowym w kat. 11-latków srebro zdobył Maciej Dowbusz, brąz - Wiktor Gruchała. W kat. 11-latków na 100 m zmiennym drugie miejsce zajął Mateusz Kreft, zaś trzecie - Wiktor Gruchała.

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ.