Zamknij
REKLAMA

Młodzi piłkarze sprawdzali swoje umiejętności w Stężycy

10:44, 10.03.2020 | mat.pras./oprac.W.D.
REKLAMA
Skomentuj
fot.mat.pras.

Na obiektach sportowych gminy Stężyca przy ul. Abrahama 11 odbył się IV Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W zawodach, których organizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej, Pomorski Związek Piłki Nożnej, gmina Stężyca oraz klub sportowy Radunia Stężyca udział wzięło 204 uczestników z województwa pomorskiego.

Priorytetowym celem turnieju był monitoring i obserwacja zawodniczek i zawodników, którzy brali udział w szkoleniach Mobilnego AMO od grudnia do końca lutego.

Młodzi piłkarze mieli okazję rywalizacji i konfrontacji swoich umiejętności z rówieśnikami z 97 klubów. Udział w Turnieju Talentów to swoiste wyróżnienie, które również mobilizuje do ciężkiej i wytrwałej pracy podczas codziennych zajęć treningowych.

- Zawsze będę powtarzał, że najważniejsza praca wykonywana jest przez trenerów klubowych, którzy każdego dnia budują społecznie i piłkarsko tych młodych ludzi. Pracując przy projekcie Mobilnego AMO i przyjeżdżając do małych miejscowości bardzo często na szkoleniach spotykamy trenerów pasjonatów. Dajemy im do zrozumienia, że to właśnie ich praca na samym dole piramidy jest najważniejsza. Obojętnie gdzie byś nie pracował, czy jest to duża akademia czy malutki klubik przychodzą do ciebie dzieci, które mają marzenia i to my właśnie odpowiadamy przed nimi swoim zaangażowaniem, przygotowaniem i intencjami. Cieszę się, że współpraca z trenerami w woj. pomorskim od początku projektu Mobilnego AMO układa się pozytywnie - podkreśla koordynator Mobilnego AMO w woj. pomorskim Arkadiusz Janor.

Podczas niedzielnych zmagań obecni byli wszyscy trenerzy kadr wojewódzkich chłopców i dziewcząt oraz dział scoutingu piłki kobiecej PZPN. Rywalizację młodych adeptów obserwował również v-ce prezes Pomorskiego ZPN prof. Andrzej Szwarc, który był pod wrażeniem umiejętności zawodników, którzy w większości wywodzą się z małych i średnich klubów.

fot.mat.pras.

- Sam projekt Mobilnego AMO ma spory potencjał. Szkolenie trenerów, wykłady oraz treningi praktyczne są równie ważne jak realizacja drugiego filaru obserwacji wyróżniających się zawodników - - mówi Rafał Kaczmarczyk, trener Mobilnego AMO. - Turniej Talentów to swoiste podsumowanie naszej pracy w „terenie”. Już rok temu podczas organizacji pierwszych zawodów mieliśmy poczucie, iż impreza ta na stałe wkomponuje się do kalendarza rozgrywek Pomorskiego ZPN. Prawie 100-procentowa frekwencja, zaangażowanie trenerów klubowych oraz rodziców jest dla nas paliwem do pracy. Jednocześnie cały czas podkreślamy, że piłka tym młodym ludziom ma sprawiać radość i być ich pasją. Wiem sam po sobie, nikt w dzieciństwie nie mówił mi, że coś muszę podczas gry w piłkę. Zanim w wieku 15 lat przeszedłem do Lechi Gdańsk moim naturalnym środowiskiem piłkarskim było podwórko. Nie ma chyba nic lepszego niż organizacja turnieju dla dzieci, gdzie widzimy uśmiech i zadowolenie młodego człowieka.

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych: chłopcy: młodzik 2007/2008, orlik 2009/2010 oraz dziewczynki 2007/2008 oraz 2009/2010.

Niedzielny Turniej Talentów pokazał, iż potencjał drzemiący w dzieciach jest ogromny. Kwestią priorytetową jest, aby krok po kroku nie śpiesząc się, nie przeskakując etapów szkolenia dawać im możliwość systematycznego rozwoju. Oczywiście cierpliwość w szkoleniu jest bardzo pożądana, często nie daje sukcesu na tu i teraz, jednak w długofalowym etapie szkolenia jest kluczem do rozwoju.

Celem obserwacji jest również polecanie wyróżniających się zawodników do kadr wojewódzkich. Jak podkreślają trenerzy, ocena potencjału oraz rozwój zawodników na każdym etapie szkolenia jest indywidualny. Dlatego też grupa zawodników zapraszanych na Turniej Talentów nie jest hermetycznie zamknięta.

Organizatorzy turnieju dziękują wójtowi gminy Stężyca za bezpłatne użyczenie obiektów oraz wszystkim osobom, które mocno zaangażowały się w organizację turnieju, a byli to: Marcin Nikrandt, Zenon Ziegert, Ireneusz Stencel, jak również trenerom kadr wojewódzkich i rodzicom uczestników za profesjonalizm i pozytywną współpracę z zespołem Mobilnego AMO.

(mat.pras./oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

piłkarzpiłkarz

3 4

Niestety kolejny marny program ta jak i certyfikacja szkółek. Co na celu miał ten spęd i w jakim kluczu zostali ocenieni zawodnicy czy zawodniczki??? Gdzie testy? Jest to niezła kopalnia pieniędzy nic innego, jakie talenty są wyłapywane- Te które uczestniczą podczas szkoleń a tak naprawdę mają (dwie lewe nogi)
Zajmijcie się skautingem tak jak na zachodzie a nie spędami reklamującymi wasze szkoły SMSy!!!! 11:03, 10.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone