Zamknij
REKLAMA

Kolarze górscy ścigali się na Kaszubach w zawodach Lotto MTB Energy

10:52, 15.06.2020 | mat.pras./ oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. Michał Chwieduk / Energy Events
REKLAMA

Za nami czterodniowa, etapowa impreza kolarska MTB rozgrywana na terenie Kaszub: Lotto MTB Energy. Bazą zawodów było Koszałkowo-Wieżyca, a kolarze pokonywali wielokilometrowe trasy wiodące przez m.in. Potuły, Szymbark, Gołubie, Sławki, Egiertowo, Nowe Czaple, Brodnicę Górną, Ostrzyce. 

Druga edycja LOTTO MTB Energy przechodzi do historii. 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się zorganizować imprezę, bo wiadomo, że nie było to takie proste. Cieszy mnie uśmiech każdego zawodnika, który dojechał do mety i mógł się wreszcie pościgać - mówi o zakończonym LOTTO MTB Energy, dyrektor zawodów, Adam Greczyło. 

Organizatorzy czwartego etapu LOTTO MTB Energy nie potraktowali zawodników ulgowo. Wręcz przeciwnie! Wielu uczestników podkreślało zgodnie, że tak trudnego etapu jeszcze nie było. Zawody rozpoczęły się w czwartek 20-kilometrowym prologiem. Dystanse MEGA w pierwszych dwóch etapach liczyły około 50 km, GIGA około 73 km. W trzecim etapie najdłuższy dystans liczył 52,5 km, a dystans MEGA około 31,5 km. 

fot. Michał Chwieduk / Energy Events

- Było ciężko, ale chyba każdy fan MTB lubi takie podjazdy. Mi się bardzo podobało - mówił na mecie Mateusz. 

Na dystansie GIGA nie było sensacji. Od samego początku swoje tempo narzucił lider wyścigu, Jarosław Wołosiuk. Tym samym rywalizacja toczyła się już tylko o drugie miejsce pomiędzy Bartkiem Banachem a Mateuszem Rejchem.

- Wiedziałem, że chłopaki będą ze sobą rywalizować, nie chciałem im przeszkadzać, dlatego uciekłem do przodu - śmiał się Wołosiuk. - Cieszę się, że jest forma, choć doskonale wiem, że to nie jest mój maksimum. Jestem zadowolony, że udało mi się wygrać LOTTO MTB Energy. Polecam wszystkim tereny na Kaszubach, jest naprawdę gdzie się ścigać - dodaje Wołosiuk. 

Jarosław Wołosiuk, zwycięzca na etapie Giga. fot. Michał Chwieduk / Energy Events

Drugi na metę dojechał Bartek Banach, który tym samym zrewanżował się Mateuszowi Rejchowi za zeszłoroczną edycję. Nie było jednak silnych na Wołosiuka, który podczas dekoracji dumnie stanął na pierwszym miejscu na podium. 

Na dystansie MEGA Robert Banach i Jan Karasek mieli chęć, aby spróbować odrobić straty do lidera i pokusić się o zwycięstwo. Nie pierwszy raz okazało się, że chęci, a możliwości - to zupełnie dwie inne sprawy.

- Damian przez cały LOTTO MTB Energy udowodnił, że ma "najsilniejszą" nogę i nie było z nim szans - mówił na mecie Karasek. 

Damian Ciba tym samym drugi rok z rzędu świętuje zwycięstwo w LOTTO MTB Energy na dystansie MEGA.

- Taktyka była prosta, gaz na "czasówce", potem kontrola na dwóch etapach i w niedzielę znowu ogień - komentował Ciba. Zwycięzca podkreślił, że cieszy się, że zarówno jemu, jak i Robertowi Banachowi po piętach dreptał Karasek. - Czas na młodych, trochę ich ostatnio brakuje w naszym środowisku. Widać, że Janek ma spory potencjał, co udowodnił w Wieżycy.

Etap Mega wygrał Damian Ciba. fot. Michał Chwieduk / Energy Events

- Przyjechałem tutaj po naukę. To moja pierwsza etapówka, dlatego tym bardziej cieszę się, że w klasyfikacji generalnej zająłem trzecie miejsce - mówi Karasek. 

Drugie miejsce zajął Robert Banach, który podczas LOTTO MTB Energy, występował w dwóch rolach - zawodnika i mechanika. - To nie jest wcale ciężkie. Rowery to mój świat. Lubię jeździć, a jeszcze bardziej lubię majsterkować - powiedział Banach. 

Wśród pań najlepsza okazała się Natalia Śliwińska z Gdańska. Drugie miejsce zajęła Katrzyna Zdrojewska, a trzecie Iwona Joskowska. 

To były bardzo aktywne cztery dni w Wieżycy Koszałkowie. Imprezę organizowaną po raz drugi wsparły: Totalizator Sportowy - właściciel marki LOTTO (partner tytularny), Lasy Państwowe, Samorząd Województwa Pomorskiego, Powiat Kartuski. 

fot. Michał Chwieduk / Energy Events

(mat.pras./ oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

SzurkowskiSzurkowski

3 5

Cudowne dzieci dwóch pedałów 11:19, 15.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RowerzystaRowerzysta

0 1

Jesteś mega debi.. 19:20, 15.06.2020


gosc 222gosc 222

1 0

Rowerzysta chyba nie znasz się na temacie skoro nie wiesz o co w tym chodzi 09:36, 16.06.2020


Nagrody ??Nagrody ??

5 1

1 miejsce --- CIUPAGA
2 miejsce --- Kierpce
3 miejsce --- Oscypek 11:53, 15.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leśnikos_DrewnikosLeśnikos_Drewnikos

3 2

Zgroza, ilość spłoszonej zwierzyny poraża! Jak tak można rozjeżdżać leśne ostępy, pola i łąki???? 15:54, 16.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA