Zamknij
REKLAMA

Żeglarstwo. Kurjańczyk i Nowak wicemistrzami Polski juniorów młodszych w klasie Cadet

11:02, 16.07.2020 | nadesłane: UKŻ Lamelka Kartuzy, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. UKŻ Lamelka Kartuzy
REKLAMA

W Pucku zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w klasie Cadet. Od 8 do 10 lipca w formule otwartej rywalizowało 46 załóg, natomiast od 11 do 12 lipca 10 załóg ścigało się w sprincie. Imponujące wyniki na wodach zatoki osiągnęli młodzi żeglarze UKŻ Lamelka Kartuzy: Marcel Kurjańczyk i Filip Nowak zajęli drugie miejsce i zdobyli wicemistrzostwo Polski. 

Warszawa, Wrocław, Suwałki czy Mikołajki – to tylko niektóre z miast reprezentowanych na mistrzostwach w Pucku. Licznie reprezentowane były również Kartuzy. Na wodę Zatoki Puckiej wypłynęło aż osiem załóg UKŻ Lamelka, z których aż trzy zakończyły rywalizację w pierwszej dziesiątce. Najlepiej spisali się Marcel Kurjańczyk i Filip Nowak, którzy zostali wicemistrzami Polski. Wyprzedziła ich jedynie stołeczna załoga: Michał Dębkowski, Klemens Sommer (UKS Dwójka Warszawa). Z kolei na najniższym stopniu podium stanęli: Krzysztof Kołakowski i Bartosz Kuliś (UKŻ Ostróda).

Powtórzyli sukces sprzed roku

Ogromne gratulacje dla naszych utalentowanych żeglarzy oraz trenera Grzegorza Formeli. Dzięki znakomitemu wynikowi Marcela i Filipa udało się powtórzyć sukces sprzed roku. Drugą załogą dziewczęcą jest Weronika Marszalik i Pola Kostuch zajmując czwarte miejsce. W tym sezonie przed nami jeszcze sporo emocji i mam nadzieję, że także wiele powodów do radości – mówi Hanna Kajeta, komandor UKŻ Lamelka Kartuzy. I dodaje: - Wysiłek młodych sportowców jest niepodważalny, ale nie byłoby tak imponujących sukcesów bez zaangażowania rodziców, a także wsparcia naszego sponsora tytularnego firmy Lamel oraz oczywiście Gminy Kartuzy, która od lat pomaga nam na wielu płaszczyznach i pozwala szkolić żeglarzy z regionu na wysokim poziomie.

fot. UKŻ Lamelka Kartuzy

- Jak widać upowszechnianie żeglarstwa jest najważniejszym elementem w osiąganiu celu w zakresie zaszczepiania dyscypliny żeglarstwa w rywalizacji sportowej - mówi prezes UKŻ Lamelka Kartuzy Mirosław Plichta.

Uroczyste zakończenie zawodów, podczas którego wręczono medale, odbyło się w piątek i uczestniczyli w nim między innymi: burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet (PSKC) Marcin Marszalik, członek zarządu PSKC Krzysztof Kołakowski. A także gościnnie: zastępca burmistrza Kartuz Sylwia Biankowska oraz Iwona Formela, członek zarządu Powiatu Kartuskiego.

Klasyfikacja załóg UKŻ Lamelka Kartuzy w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w klasie Cadet (8-10 lipca 2020, Puck) w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców oraz Open w ramach II eliminacji do Mistrzostw Polski w Sprincie:

2. Marcel Kurjańczyk / Filip Nowak – UKŻ Lamelka Kartuzy;

8. Agnieszka Kąkol / Tymoteusz Roszkowski – UKŻ Lamelka Kartuzy;

9. Weronika Marszalik / Pola Kostuch – UKŻ Lamelka Kartuzy;

24. Patryk Ulaczyk / Maciej Dowbusz – UKŻ Lamelka Kartuzy;

31. Oskar Plichta / Olaf Plichta - UKŻ Lamelka Kartuzy;

38. Sara Browarczyk / Wiktoria Krauza – UKŻ Lamelka Kartuzy;

40. Maksymilian Konkel / Igor Foltyn – UKŻ Lamelka Kartuzy;

43. Maciej Bicki / Jan Cimiengo – UKŻ Lamelka Kartuzy.

Sprinterska dogrywka

Sobota i niedziela należały do sprintów. Do zawodów zakwalifikowało się 10 najlepszych załóg, a więc aż trzy z Kartuz. Również w sprintach najlepiej poradziła sobie załoga Kurjańczyk-Nowak, która po siedmiu wyścigach uplasowała się na piątym miejscu. Cztery pierwsze pozycje obsadziły załogi reprezentujące MKS Dwójka Warszawa. Pozostałe załogi uplasowały się w końcówce startujących.

Regaty przeprowadzone zostały zgodnie z: przepisami WORLD SAILING 2017-2020, przepisami klasowymi, instrukcjami żeglugi oraz oficjalnym zawiadomieniem. Organizatorem zawodów było Polskie Stowarzyszenie Klasy Cadet.

Szkolenie odbywa się w ramach zadania publicznego gminy Kartuzy pn. „Żeglarstwo rozwojem sportów wodnych” realizowanego przez UKŻ Lamelka Kartuzy.

(nadesłane: UKŻ Lamelka Kartuzy, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Stężyca Stężyca

1 0

Artykuł jest bardzo stronniczy ponieważ nic nie ma w nim o tym, że żeglarski z klubu żeglarskiego Stężyca zostały wicemistrzami w grupie cadet. Gratulacje dla Ani i Malwiny!!! 23:18, 16.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CSWIPRCSWIPR

0 0

Artykuł nie jest stronniczy trzeba czytać do końca.
Dotyczy osiągnięć UKŻ Lamelka.
Na końcu jest informacja na temat realizacji zadania publicznego Gminy Kartuzy. 20:24, 21.07.2020


REKLAMA