Zamknij
REKLAMA

Kartuscy kickbokserzy z dwoma złotymi medalami Mistrzostw Polski

14:04, 22.09.2020 | Rebelia Kartuzy/oprac.W.D.
Skomentuj fot.Rebelia Kartuzy
REKLAMA

W Starachowicach odbyły się pierwsze w tym roku Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. Juniorzy i Seniorzy rywalizowali o miano mistrza ringowej formuły Low-kick. Wystartowało łącznie 349 zawodników z 92 klubów i nie zabrakło drużyny ze stolicy Kaszub w siedmioosobowym składzie z szkoleniowcem Patrykiem Zaborowskim.

Drużyna z Kartuz przywiozła w turnieju dwa złote medale za sprawą seniora Kamila Matei (71 kg) oraz juniora Armina Wilczewskiego (75 kg). Zawodnicy Kaszubskiego Centrum Walki nie pozostawili złudzeń swoim rywalom tryumfując w pięknym stylu.

Armin Wilczewski znokautował swojego przeciwnika wysokim kopnięciem w drugiej rundzie zdobywając 7. złoty medal Mistrzostw Polski. Kamil "wyłączył" nogę wykroczną oponenta po czym dobrał się do niego boksersko pewnie doprowadzając do werdyktu 3:0.

Wielkie słowa uznania należą się młodziutkim zawodnikom Rebelii Sierakowic, którzy dotarli aż do finału tocząc po 4 walki! Kacper Śleszyński (61,5 kg) i Artur Bożyk (54 kg) to zawodnicy młodego pokolenia, którzy odnosili już zwycięstwa w zawodach ogólnopolskich i regionalnych. Tym razem pokazali ze czas zbierać plon ciężkiego treningu z Mistrzostw Polski i toczyć boje z najlepszymi w Kraju.

Trzy brązowe medale zawisły na szyjach Roberta Gosza (60 kg), Pawła Laskowskiego (75 kg) oraz Adama Kryszewskiego (75 kg). Ubiegłoroczny medalista Mistrzostw Świata "Kryszak" stoczył trzeci wyrównany półfinałowy pojedynek z zawodnikiem z Polkowic, w którym sędziowie orzekli remis ze wskazaniem na korzyść przeciwnika.

Kartuzianie zakończyli rywalizację na 5 miejscu w klasyfikacji klubowej na 91.

- Przygotowania rozpoczęliśmy już w czerwcu. Odbyliśmy dwa zgrupowania Kadry narodowej low-kick i kick-light w Chmielnie i Kartuzach. Stoczyliśmy starty kontrolne dla organizacji DFN w sierpniu w Gdańsku Brzeżnie. Maksymalizowaliśmy ilość sparingów i sparing-partnerów. W przygotowaniach uczestniczyli psychologowie sportu oraz trenerzy reprezentacji Polski. Tego roku nikt z nas nie miał wakacji, a nasze głowy były skoncentrowane na Mistrzostwa w Starachowicach - podkreśla trener kartuskich zawodników Patryk Zaborowski. 

Rebelia Kartuzy składa podziękowania dla Kapeo, Integral za wsparcie wyjazdu.

(Rebelia Kartuzy/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LetiLeti

2 0

Gratulacje, 20:42, 24.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA