Zawodnicy Cartusii na podium zawodów nartorolkowych

10:21, 18.10.2020 GKS Cartusia/oprac.W.D. Aktualizacja: 10:44, 18.10.2020
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

Mimo trudnych czasów związanych z pandemią zawodnicy Cartusii z powodzeniem startowali w ogólnopolskich zawodach nartorolkowych.

Zaczęło się od startów w Mistrzostwach Polski Amatorów PZN, które odbyły się w ramach Swornerace 2020 w Borach Tucholskich. Wśród kobiet 11. miejsce zajęła Paulina Mysz, wśród mężczyzn 29. Janusz Meissner - biegano 30 km w stylu dowolnym. W drugiej turze ogólnopolskiego cyklu Vexa Skiroll Tour (to uphille-biegi pod górę) na nartorolkach brał udział tylko Meissner.

W biegu na Gubałówkę zajął 23. miejsce, a w najtrudniejszy z cyklu na Przehybę 20 miejsce. Na trzecią turę cyklu Vexa zawodnicy pojechali do Kotliny Kłodzkiej, do gminy Międzylesie. Pierwszy start odbył się w trudnym Uphillu Kamyk na dystansie 3,7 km. Wśród kobiet techniką klasyczną trzecie miejsce zajęła Paulina Myszk a wśród mężczyzn 16. miejsce Janusz Meissner.

Na tym samym dystansie  w stylu dowolnym 6 miejsce zajął Paweł Bogacz. Cała trójka w kategorii wiekowej znalazła się na podium. Drugi start w Międzylesiu (a w sumie ostatni z pięciu Vexa SkirollTour) odbył się na przyjemnej 7 km trasie pod nazwą Leśny Uphill. Tu podobnie dobre starty zawodników: Paulina - trzecia, a Paweł szósty. Janusz tym razem 25. W tym biegu bardzo dzielnie zadebiutował w zawodach na nartorolkach Kuba Wesołowski zajmując 33. miejsce. W klasyfikacji generalnej cyklu Vexy 2020: 18 miejsce zajął Janusz Meissner.