GKS Kowale - Cartusia 1923 Kartuzy 1:0

19:26, 25.10.2020 GKS Cartusia 1923/oprac.W.D. Aktualizacja: 19:38, 25.10.2020
Skomentuj fot.GKS Cartusia 1923 fot.GKS Cartusia 1923

W ramach 13. kolejki rozgrywek IV Ligi "RWS Investments Group" piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy rozegrali kolejne spotkanie z wyżej notowanym GKS Kowale. Kartuzjanie byli drużyną dominującą i stwarzali groźniejsze sytuacje bramkowe, to jednak strzelona w 85. minucie bramka przez gospodarzy dała im prowadzenie 1:0

Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach na grząskim i nierównym boisku. Pierwsza część spotkania przebiegła więc pod kątem sprawdzania boiska i adoptowania się do niego. Do przerwy było 0:0. Po zmianie stron Cartusia objęła inicjatywę, dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała groźniejsze sytuacje bramkowe, ale niewykorzystane sytuacje dały się we znaki. 5 minut przed regulaminowym czasem kapitan Kowal Mariusz Jary, zdobył bramkę, która dała drużynie przewagę.

Składy drużyn:

Cartusia: Bach- Zapora, Dawidowski, Jankowski, Raulin- Adamkiewicz (kpt.), Golc, Gawron, Bodzak, Kitowski (67’ Bucholc)- Malanowski (73’ Grzymkowski); Rez.: Bogdziewicz- Turowski, Bucholc, Leszkiewicz, Piór, Toruńczak, Grzymkowski;

Kowale: Piaseczny- Maszota, Widzicki (69’ Kwasny), Jary (kpt.), Kugiel, Przybylski, Szumotalski, Kowalczyk, Garbowski, Kujawski, Gabrukiewicz (57’ Krygier); Rez.: Kreft- Wilarski, Kwasny, Krygier, Cieślikowski, Kołodziej;

Bramki: 1:0 Jary (85’)

Kartki: Cartusia : Gawron (ż); Kowale : ----