Zamknij

Biegacze zmierzyli się z wymagającą trasą podczas IV Cartusia Półmaratonu

20:21, 31.07.2021 M.Dzienisz Aktualizacja: 21:23, 31.07.2021
Skomentuj fot. Magda Dzienisz fot. Magda Dzienisz

Kartuzy w sobotę stały się Biegową Stolicą Kaszub. Doświadczeni biegacze i śmiałkowie pokonali ponad 21-kilometrową trasę IV Cartusia Półmaratonu, był też bieg na 5 km, marsz z kijkami oraz biegi dla dzieci.

Trasa półmaratonu biegła przez lasy Nadleśnictwa Kartuzy: nie była łatwa, nawet dla doświadczonych biegaczy. Zawodnicy pokonali ponad 21-kilometrowy dystans z Kartuz przez bilowskie lasy, okolice Chmielna, Łapalic, Zawór, Smętowa Leśnego oraz Kos.

Wśród mężczyzn pierwszy na mecie był Mykola Iukhymchuk z klubu Achilles Leszno - jego czas to 01:10:19. Tuż za nim z czasem 01:10:53 uplasował się Andrzej Rogiewicz z Grudziądza, trzeci był Andrzej Leończuk z Białegostoku, który dystans pokonał w czasie 01:11:59.

Najszybszą zawodniczką wśród kobiet była Katarzyna Pobłocka-Głogowska z Gdyni z czasem 01:27:32, drugie miejsce zajęła Kamila Grzonka z KS Sokół Zblewo (czas 01:28:23), trzecia na metę przybiegła Iwona Szabłowska z Pruszcza Gdańskiego (czas 01:30:55).

Odbyły się także bieg na 5 km oraz marsze z kijkami. Najmłodsi rywalizowali zaś w 14 biegowych konkurencjach na stadionie miejskim.