Zamknij

Windsurfing. Sukces Kaliny Szostek na Mistrzostwach Polski Młodzików

10:43, 09.09.2021 | nadesłane, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

W miniony weekend w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasach TECHNO 4,0 i 6,8 i Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu w klasie TECHNO 5,8. Świetnie poradziła sobie Kalina Szostek z Kartuz, która została Mistrzynią Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu w klasie TECHNO 5,8.

Kalina Szostek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach, startowała w barwach Gdańskiego Klubu Żeglarskiego. Żeglowała w połączonej flocie dziewcząt pływających na żaglach 5,8 i 6,8.

Pierwszego dnia, przy sztormowej pogodzie i wietrze dochodzącym do 28 węzłów, Kalina pływała fenomenalnie rywalizując jak równy z równym ze starszymi koleżankami na większych żaglach. W swojej kategorii, czyli TECHNO 5,8, zyskała bardzo dużą przewagę nad kolejnymi zawodniczkami.

Drugi i trzeci dzień to już dużo słabszy wiatr. Dalsze dobre pływanie pozwoliło Kalinie utrzymać zbudowaną wcześniej przewagę, choć jej przeciwniczki w takich warunkach radziły sobie dużo lepiej niż pierwszego dnia.

Ostatecznie Kalina wygrała rywalizację wśród dziewcząt startujących w kategorii TECHNO 5,8 i została Mistrzynią Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu na rok 2021. W klasyfikacji generalnej połączonych flot TECHNO 5,8 i TECHNO 6,8 zajęła zaś wysokie 8 miejsce wyprzedzając sporą grupę dziewcząt startujących na większych żaglach.

fot. nadesłane

(nadesłane, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%