Cyklo Kartuzy 2021. Pagórkowatą trasę pokonało blisko 200 zawodników

18:17, 12.09.2021 M.D Aktualizacja: 18:39, 12.09.2021
Skomentuj fot. Magda Dzienisz fot. Magda Dzienisz

Cyklo Kartuzy po raz kolejny pojawił się w kalendarzu Cyklo i Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Kolarze amatorzy ścigali się na 40-to lub 80-kilometrowych dystansach po malowniczych terenach gminy Kartuzy i Przodkowo. W zawodach wzięło udział około 200 osób.

W wyścigach z serii Cyklo może wziąć udział każdy chętny. Na starcie tegorocznej kartuskiej edycji stanęło około 200 kolarzy.

Trasa wiodła przez malownicze, pagórkowate tereny, nie należała do łatwych. Prowadziła z Kartuz przez Prokowo, Pomieczyńską Hutę, Hopy, Szarłatę i Grzybno. Najwytrwalsi musieli jak najszybciej pokonać 80-kilometrowy odcinek (cztery pętle), pozostali 40-kilometrowy (dwie pętle).

Na dystansie 80-kilometrów wśród mężczyzn triumfował Jakub Ruciński z Sopotu z czasem 02:01:14.47. Na drugim miejscu uplasował się Daniel Majkowski z Gdyni z czasem 02:02:11.89. Trzeci był Piotr Frydrychowicz z Gdańska z czasem 02:02:12.43.

Wśród kobiet najszybsza była Wiktoria Klawitter z Gdyni z czasem 02:34:04.04. Drugie miejsce zajęła Natalia Lewandowska z Kartuz, która dystans ten pokonała w ciągu 02:41:30.38. Trzecia na metę przyjechała Karolina Karpińska z Bytowa (02:41:43.80).

Spośród zawodników, którzy pokonali 40 km, wygrał Tomasz Reca z Mądrzechowa (01:03:29.43), wśród zawodniczek triumfowała Monika Brylowska z Goręczyna (01:13:26.98).