Zamknij

Udane starty kartuskich pływaków i pływaczek w Gdyni oraz Mławie

22:17, 25.11.2021 GKS Cartusia/oprac.W.D. Aktualizacja: 22:20, 25.11.2021
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

Zawodnicy GKS Cartusii wzięli udział w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w Pływaniu rywalizując z przedstawicielami 18 klubów.

Maja Grzech uzyskała trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej kobiet w swojej kategorii wiekowej, Wiktoria Wilczewska była 8., zaś ex aequo na 9. pozycji zakończyły zawody Paulina Burdon oraz Natalia Formela. Wśród mężczyzn na 7dmej pozycji zakończył zawody Konrad Treder,a Wiktor Słabek zajął 9ta lokatę.

W sumie zawodnicy z Sekcji Pływackiej GKS Cartusia stanęli 18 razy na podium.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Formela zdobywając złoty medal w konkurencji 200 m stylem klasycznym. Na drugim miejscu podium stanęli dwa razy Maja Grzech za 200 m oraz 400 m stylem dowolnym, Wiktor Hilbrycht za 50 m oraz 100 m stylem klasycznym, Natalia Formela 100 m stylem klasycznym oraz Konrad Treder 200 m stylem dowolnym.

Srebrny medal przywiozła tez sztafeta kobiet 4x100 m stylem zmiennym. Trzykrotnie na trzecim miejscu podium gościł Konrad Treder za 50 m, 100 m, 200 m stylem grzbietowym, dwukrotnie odebrały brązowe medale Maja Grzech za 100 m, 800 m stylem dowolnym, Paulina Burdon 50 m, 100 m stylem grzbietowym, Michalina Grzech za 50 m grzbietem, Wiktor Hilbrycht za 200 m stylem motylkowym oraz Natalia Formela za 50 m stylem klasycznym.

W tym samym terminie w Mławie zawodnicy rocznika 2010 uczestniczyli w Ogólnopolskich zawodach "Mława dla Pływania".

Lidia Tomczuk w klasyfikacji końcowej zawodów w swoim roczniku zajęła 2. miejsce, Jadwiga Beyer 4., Zofia Gruda 6. W trakcie dwudniowych startów na pierwszym miejscu podium stanęły zawodniczki Lidia Tomczuk za 50 m, 100 m stylem grzbietowym, Jadwiga Beyer za 50 m, 100 m stylem klasycznym odbierając złote medale.

Zofia Gruda dwukrotnie odebrała srebrny medal w konkurencji 100 m styl klasyczny i 100 m styl zmienny.

Z dorobkiem jednego srebrnego medalu w konkurencji 100 m stylem klasycznym do Kartuz wrócił Błażej Gołuński. Trzeci raz na podium stanęła Lidia Tomczuk odbierając brązowy medal za 100 m stylem dowolnym.

Zawodnicy i trenerzy dziękują UG Kartuzy, KPWiK, głównemu sponsorowi Panu Bogdanowi Górskiemu oraz rodzicom zawodników za wsparcie finansowe w przygotowaniach do zawodów.